Lpk Logo Lt

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efektyviausius priešinimosi ekonominei prievartai būdus

2024 05 07

Gegužės 7 d. Vilniuje vyko tarptautinė  konferencija „Atsparios ekonomikos kūrimas ir priešinimasis ekonominei prievartai“ (Building resilient economy and resisting economic coercion). Konferencijoje dalyvavo aukšto lygio JAV, Kanados, Australijos, Japonijos, Europos Komisijos, Europos politikos studijų centro ir kitų institucijų atstovai. Konferencija siekta atkreipti dėmesį į didėjantį ekonominės prievartos naudojimą politiniams nesutarimams spręsti, taip pat aptarti glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo poreikį, įskaitant įvairių demokratinio pasaulio šalių ir sąjungų politikos atsako priemones.

Kaip pažymėjo konferencijos pranešėjai, dabartinėje realybėje į demokratijos veiksmus tarptautinėje arenoje žmogaus teisių gynimo, teisės viršenybės bei kitais klausimais yra atsakoma  politiškai motyvuotais ekonominiais veiksmais. Per pastaruosius metus Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, o taip pat Australija, Japonija, Pietų Korėja ir kt. patyrė ekonomikos prievartą, dažniausiai iš  Kinijos bei Rusijos pusės. Deja, ši tendencija vis stiprėja ir demokratiniam pasauliui reikia rasti atsakymus į tokius klausimus kaip išvengti prievartos, kaip galima nuo to atgrasyti, kokios turėtų būti pasekmės panaudojus ekonominę prievartą?

Konferencijoje tematinėje sesijoje „Pastarojo meto ekonominės prievartos pavyzdžiai ir rizikos mažinimo būdai” pasisakęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius pažymėjo:

„Jei kuri nors iš ES valstybių patirtų ekonominę prievartą, reikia būtinai veikti solidariai ES lygmeniu ir su panašiomis vertybėmis savo veiksmus grindžiančiomis valstybėmis visame pasaulyje. Kadangi atskiros ES valstybės narės, ypač mažesnės, sunkiai gali atgrasyti arba atremti trečiosios šalies ekonominės prievartą, jų teisėms ir interesams apsaugoti reikia imtis veiksmų ES mastu. Lietuvos pramonininkų konfederacija itin palankiai įvertino Europos Tarybos ir Parlamento priimtą naują ES instrumentą – reglamentą, skirtą apsaugoti ES ir jos valstybes nares nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos. Dabar labai svarbu, kad šis reglamentas nenugultų kažkur stalčiuose, o būtų gyvybingas instrumentas, apsaugantis Europos valstybes ir įmones nuo tokios ekonominės prievartos, kokią pastaruoju metu patyrė Lietuva”, – sakė LPK prezidentas.

Susijusios naujienos

Pristatyta ataskaita apie ES bendrosios rinkos ateitį

2024 04 19
Sara Kurfess Q3co1zoz6zi Unsplash (1)

LPK Prezidiumo posėdyje aptartas verslo finansavimas ir p...

2024 04 09
Img 6069

E. Stonkutė: Kinijos iššūkis Europai

2024 03 27
Egle Stonkute 2 Scaled 1
demokratijos, ekonominė prievarta, ES, Kinija, Rusija"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4801],"category_name":"Naujienos","tag":"demokratijos, ekonomin\u0117 prievarta, ES, Kinija, Rusija","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="58">

Įrašykite paieškos frazę: