Pameistrystės įgyvendinimo iššūkiai: darbdaviai aptarė taisytinas procedūras
Rugsėjo 12 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) organizavo susitikimą, kuriame su darbdavius vienijančiomis organizacijomis aptarė pameistrystės įgyvendinimo iššūkius.
Kaip pažymėjo ŠMSM pameistrystės sritį kuruojanti viceministrė Agnė Kudarauskienė, planuojant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemones, kurios padėtų suartinti profesinį mokymą ir darbo rinką, suteikti geresnius įgūdžius mokiniams, pameistrystės įgyvendinimui buvo nuspręsta skirti 20 mln. Eur. Tačiau įpusėjus projekto „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ įgyvendinimui, pasigendama ir profesinių mokyklų, ir darbdavių aktyvumo.
Susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ekspertė Daiva Bartninkienė ir kelių LPK narių atstovai, diskutuota, kaip paskatinti pameistrystės, kaip mokymosi formos, plėtrą. Darbdavių organizacijos išsakė siūlymus dėl biurokratinės naštos mažinimo, procesų supaprastinimo, aptarė priemones, kurios paskatintų efektyvesnę komunikaciją tarp mokymo įstaigų ir verslo įmonių.
LPK atstovė akcentavo, kad LPK palaiko pameistrystės mokymosi formą, aktyviai dalyvauja ir teikia siūlymus tobulinimui ir švietimo politikos sričiai skirtame LPK komitete, ir ŠMSM organizuojamuose renginiuose.
„Pameistrystė – yra patraukli mokymo forma ir darbuotojų parengimo kelias verslui. Tačiau tik mažinant proceso kliūtis, skatinsime dar glaudesnį mokymo įstaigų ir verslo įmonių bendradarbiavimą bei informacijos sklaidą mūsų nariams“, – pažymėjo D. Bartninkienė.
Daugiau informacijos www.pameistryste.lt