Lpk Logo Lt

Virtualios juridinio asmens buveinės įteisinimo galimybė prisidės prie šalies konkurencingumo didinimo

2018 10 24

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina Vyriausybės priimtą nutarimą, įteisinantį virtualios juridinio asmens buveinės įteisinimo galimybę. Patvirtinto projekto tikslas –  nustatyti, kad juridinio asmens buveine galėtų būti laikoma tiek ta vieta, kurioje yra nuolatinis jo valdymo organas (fizinė buveinė), tiek virtuali paskyra. Šiuo atveju būtų nurodomas teritorijos administracinis vienetas – savivaldybė ir elektroninio pristatymo dėžutės adresas Nacionalinėje elektroninių siuntų pristatymo informacinėje sistemoje (virtuali buveinė).

Ekonomikai toliau globalėjant ir didėjant žmonių mobilumui, verslas vis labiau neapsiriboja vienos valstybės ribomis. Be to, vykdoma veikla dažnai nesiejama su konkrečiu adresu ir patalpomis bei vis dažniau keliasi į internetinę erdvę. Todėl LPK nekart akcentavo, kad svarbu atsižvelgti į pasikeitusius verslo poreikius ir sukurti tokį teisinį reguliavimą, kuris skatintų vystyti ekonominę veiklą ir gauti optimalią naudą ne tik verslo savininkui, bet ir vartotojui bei valstybei. Kartu tai padėtų užtikrinti lygiavertes sąlygas Lietuvos konkurencingumui ir ekonomikos augimui.

LPK viceprezidentas Dalius Gedvilas pastebi, kad virtualios buveinės įteisinimas – svarbus žingsnis siekiant supaprastinti įmonių steigimą, taip pat skaitmenizuoti procesus, kurie prisidėtų prie Lietuvos patrauklumo ir šalies konkurencingumo didinimo.

„Tai akivaizdus pažangos rodiklis. Kartu raginčiau ties tuo nesustoti ir diegti daugiau inovacijų, pavyzdžiui, skaitmeninti antstolių paslaugas, įteisinti galimybę e-piliečiui iš užsienio mokėti socialinio draudimo mokestį Lietuvoje ir gauti pensiją, sukurti suskaitmenintą vieningą draudimo polisų registrą“, –  sako LPK viceprezidentas.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

V. Janulevičius: Kodėl ne tik per Kalėdas vertėtų galvoti...

2023 12 29
Eugene Zhyvchik Bbnd3wfwg0i Unsplash

Vidmantas Janulevičius: Ar bus Lietuvoje karas?

2023 12 12
Paulius Andriekus T0rm6josiw4 Unsplash
Archyvas, ekonomika, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2865],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: