Vienas pagrindinių ekonomikos augimo veiksnių – rekordinis pramonės įmonių eksportas
Liepos 5 d. „Barclays“ technologijų centre, vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Užsienio reikalų ministerijos organizuotas specialus susitikimas su Lietuvoje viešinčiais užsienio žurnalistais, atvykusiais nušviesti Lietuvos pirmininkavimo ES Vadovų tarybai pradžią.
Susitikimas skirtas pristatyti Lietuvos ekonomikos ekspertų požiūrį į ekonominius procesus ES, Lietuvos patirtį.
Diskusijos dalyviai aptarė Europos ekonomikos konkurencingumo klausimus, euro zonos perspektyvas ir euro įvedimo Lietuvoje kausimą. Apsikeista požiūriais apie ekonomikos ir finansų krizės padarinius Lietuvai ir ES bei ko reikia, kad Europoje ekonomika augtų, o verslo aplinka skatintų verslo kūrimąsi.
Renginį pradėjęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad Europos Sąjungos ekonomikos lėto augimo kontekste Lietuvoje ekonomikos augimas atrodo daug geriau nei kitose ES valstybėse. Kaip vieną pagrindinių ekonomikos augimo veiksnių išskyrė rekordinį pramonės įmonių eksportą, kuris yra didžiausias Europoje. Pažymėta, kad be sėkmingo Lietuvos eksporto augimo ir sugebėjimo jį diversifikuoti, tvariai eksporto plėtrai svarbus tolimesnis tarpvalstybinis bendradabiavmas, kas itin aktualu Rytų partnerystės bloko šalimis, kurios turi nemažą įtaką Lietuvos eksporto būklei.
Taip pat pristatytas verslo požiūris, kokias didžiausias bėdas verslo bendruomenė mato, kas trukdo verslo aplinkai. Anot R. Dargio, “Verslas vieningai sako, kad Europoje didžiausios kliūtys pramonės plėtrai yra aukštos darbo sąnaudos, ypatingai smarkiai apmokestinama darbo jėga, konkurencingumą ribojantys biurokratiniai suvaržymai ir svarbiausia – aukštos energetinių išteklių kainos. Atkreiptas dėmesys į svarbą užtikrinti efektyvų ES lėšų panaudojimą”, sakė LPK vadovas.
SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda išdėstė požiūrį į euro zonos perspektyvas bei Lietuvos kaip būsimos euro zonos narės matomus privalumus įsivedant eurą.
Užsienio žiniasklaida domėjosi Ingridos Šimonytės kaip buvusios finansų ministrės požiūriu į ES ekonomikos ir finansų krizę Lietuvoje ir ES.
Tarptautinės IT aplikacijų kompanijos įkūrėjas Ilja Laursas pasidalino mintimis apie investavimo ir verslo steigimo steigimo skirtumus Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Aptarė naujų verslų ateitį ir švietimo sistemos pasirengimą jiems ruošti reikiamus specialistus. Taip pat akcentavo svarbą Europos Sąjungai skatinti inovacijų transformaciją į ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą.
Renginį moderavo žurnalistas Edmundas Jakilaitis.