Lpk Logo Lt

Verslo misijos į Kiniją metu pasirašyta 11 sutarčių tarp Lietuvos ir Kinijos įmonių bei organizacijų

2015 11 23

Kinija turi daug potencialo ir galimybių, kurių mes dar neišnaudojame, todėl Lietuvos valstybinės institucijos ir verslo atstovai pastaruoju metu stiprina veiklą su šia šalimi. Šiandien, lapkričio 23 d., Pekine vykstančio Lietuvos–Kinijos verslo forumo metu pasirašyta 11 svarbių sutarčių, kurios atvers kelius Kinijos investicijoms Lietuvoje ir sustiprins Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą ne tik verslo, bet ir akademiniame lygmenyje.

„Kinai labai palankiai žiūri į prekes ir paslaugas iš Europos, o Lietuvoje gaminami produktai ar teikiamos paslaugos tikrai pasižymi kokybe. Todėl tereikia surasti savo nišą ir būti pasirengusiems patenkinti gerokai didesnius kiekių poreikius,“ – sako Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), organizuojančios šią verslo misiją, generalinis direktorius.

Kinai labai palankiai žiūri į prekes ir paslaugas iš Europos, o Lietuvoje gaminami produktai ar teikiamos paslaugos tikrai pasižymi kokybe. Todėl tereikia surasti savo nišą ir būti pasirengusiems patenkinti gerokai didesnius kiekių poreikius.

O.Čiukšys taip pat pabrėžė, kad Lietuvai labai svarbios Kinijos investicijos į Lietuvos energetikos sektorių. Šiandien vykstančio Lietuvos-Kinijos verslo forumo metu pasirašyta reikšminga bendradarbiavimo sutartis energetikos srityje: Kinijos energetikos investicijų įmonė „Beijing Energy Investment Holding“, bendrovės „Kauno termofikacijos elektrinė“ ir „Energetikos investicijos“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria remiantis Kinijos įmonė ketina investuoti į kogeneracinę jėgainę Kaune, dabartinėje KTE teritorijoje.

Savo parašais AB „Lietuvos geležinkeliai” ir Kinijos logistikos bendrovė „China Merchants Logistics Holding“ vadovai patvirtino, kad Lietuvoje bus įsteigta bendra Lietuvos ir Kinijos įmonė, teiksianti visas ekspedijavimo ir logistikos paslaugas. Steigiama įmonė rūpinsis krovinių ekspedijavimu tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Kinijos, teiks visas logistikos paslaugas. Planuojama, kad veiklą bendra Lietuvos ir Kinijos ekspedijavimo įmonė turėtų pradėti vykdyti jau 2016-ųjų pirmąjį pusmetį.

„China Merchants Group“ taip pat pasirašė supratimo memorandumus su Klaipėdos jūrų uosto direkcijos ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos atstovais. Tarp LPK ir Kinijos Tarptautinių prekybos rūmų bei Kinijos federacijos pramonės ekonomikai pasirašyti susitarimai, aktualūs privačiam sektoriui.

Lietuvos universitetai – Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas – parašais taip pat patvirtino bendradarbiavimą su Kinijos tarptautine tinklų ir telekomunikacijų įrangos bei paslaugų kompanija „Huawei“. Šių bendradarbiavimo sutarčių pagrindu minėtų universitetų talentingi studentai, studijuojantys telekomunikacijų ir technologijų mokslus, galės stažuotis korporacijos „Huawei“ Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros  (MTEP) bei inovacijų centruose Kinijoje.

Lietuvos-Kinijos verslo forume Pekine dalyvauja apie 250 dalyvių, tarp kurių Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, žemės ūkio viceministras  Vilius Martusevičius ir kiti Lietuvos bei Kinijos verslo bei valdžios atstovai.

Šiandien taip pat vyks verslo-verslui (B2B) susitikimai pagal verslo misijos dalyvių pageidavimus bei vizitas į „Huawei“ tyrimų ir plėtros centrą.

Verslo misija į Kiniją truks iki lapkričio 26 d. , jos dalyviai šią savaitę taip pat lankysis Sudžou ir Šanchajaus miestuose, kur susitiks su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis.

A.Mickevičiaus nuotr.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023
Archyvas, ekonomika, Eksportas, investicijos, Kinija, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Verslas, Verslo misijos, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3923],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, investicijos, Kinija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Verslas, Verslo misijos, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="506">

Įrašykite paieškos frazę: