Lpk Logo Lt

Verslas sveikina Vyriausybės priimtą ekonomikos skatinimo planą

2020 03 16

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Vidmantas Janulevičius pirmadienį dalyvavo ekonomikos skatinimo ir pagalbos paketo nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusiam verslui aptarime.

Pasak LPK viceprezidento V. Janulevičiaus, visuotinis karantinas ir kiti Vyriausybės prevenciniai žingsniai yra būtinos priemonės, užkertanti kelius pavojingo viruso plitimui. Tačiau virusas anksčiau ar vėliau pasibaigs ir turėsime galvoti, kaip įveikti ekonominius iššūkius.

„Jau dabar stoja arba lėtėja visų įmonių veikla. Susitikime su premjeru pabrėžėme, kad svarbiausia yra apsaugoti įmones nuo bankrotų ir išsaugoti žmonių darbo vietas. Labai svarbu laiku ir efektyviai suteikti pagalbą, kad pati ekonomika toliau liktų konkurencinga“, – sakė LPK viceprezidentas.

„LPK teiktuose siūlymuose pabrėžėme, kad svarbiausia greiti ir paprasti mechanizmai, kai įmonės gali kreiptis pagalbos. Turime suvokti, kad beveik visas verslas dėl koronoviruso priemonių susidurs su staiga kritusiomis pajamomis ir beveik visos įmonės turi kreditus, todėl labai svarbu prieiga prie kapitalo. Reikia valstybės tarpininkavimo dėl kredito aptarnavimo – reikalingas valstybės tarpininkavimo, kaip garantijos, kad įmonėms būtų atidėti kreditų ir palūkanų mokėjimai“, – pabrėžė V. Janulevičius.

„Svarbiausia padėti įmonėms ne atleisti laikinai nereikalingus darbuotojus, o išsaugoti darbo vietas, kompensuojant darbuotojams prastovas. Tai būtų pagalba ne tik įmonėms, bet ir darbuotojui, o tai reiškia ir visai ekonominei sistemai“, – sakė LPK viceprezidentas.

Labai svarbu, ne tik taikyti MMA dydžio kompensacinius mechanizmus darbuotojams, bet ir galvoti apie tai, kaip išsaugoti didesnius atlyginimus gaunančius darbuotojus priverstinių prastovų atveju, nes jie prisideda prie aukštesnės pridėtinės vertės produktų kūrimo ir jų darbo vietų išsaugojimas yra gyvybiškai svarbus visai ateities ekonomikai.

Tikimės, kad labiausiai nukentėjusioms verslo sritims ne tik bus atidėti mokesčiai, bet bus taikomi paramos mechanizmai, siekiant užtikrinti įmonių likvidumą ir tolimesnę veiklą.

Pasak LPK viceprezidento, kadangi veiks „tiesioginė karštoji darbo grupė“ konsultacijoms su valstybinėmis institucijomis, tai ir toliau darbine tvarka teiksime savo poziciją ir siūlymus, jeigu matysime, kad siūlomos priemonės neaprėpia verslo išgyvenimui svarbių klausimų ir tikimės, kad priemonės bus koreguojamos.

LPK tikisi, kad šiuo įtemptu laikotarpiu, kai visas dėmesys sutelktas į neigiamų koronaviruso pasekmių mažinimą, bus susilaikoma nuo naujų teisinio-administracinio reguliavimo iniciatyvų, kurios apsunkintų Lietuvos verslą.

Ekonominių ir finansinių priemonių pristatymas dėl COVID-19

Vyriausybės ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, koronavirusas, lpk, LPK nariams aktualu, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2423],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, koronavirusas, lpk, LPK nariams aktualu, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: