Lpk Logo Lt

Pasaulinė pramonės technologijų, inovacijų ir automatizacijos paroda HANNOVER MESSE 2017

2017 04 28

Hannover Messe 2017 paroda vyko balandžio 24-28 dienomis Hanoveryje, Vokietijoje.

Hannover Messe – unikalus industrinių technologijų renginys, vykstantis kiekvienais metais Hanoveryje jau nuo 1947 m.  Šiais metais Hannover Messe parodoje  pagrindinis dėmesys buvo skiriamas  kiekvieno sektoriaus inovacijoms. Parodoje 330 000 kv.m. plote  savo produkciją pristatė 6500 kompanijų iš 78 šalių. Parodoje apsilankė apie  225 000 specialistų, iš jų 30% – užsieniečiai.  Remiantis atlikta apklausa, 47 % lankytojų atvyksta susipažinti su inovacijomis, 27,5% užmegzti naujų verslo kontaktų, 24,4% ieško naujų tiekėjų, 18,4% turi konkrečias idėjas savo kompanijoms ir parodoje ieško būdų, kaip jas įgyvendinti.

Šiais metais oficiali šalis-partnerė buvo Lenkija. Pagrindinė parodos tema  “Integruota pramonė – kuriantįi vertę”.

Hannover Messe 2017 pagrindiniai sektoriai:

  • Pramonės automatizavimas ir informacinės technologijos; 
  • Energijos ir aplinkos inžinerija;
  • Tyrimai ir plėtra;
  • Gamybos inžinerija ir paslaugos;
  • Galios perdavimas ir kontrolė.

Š.m. ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius dalyvavo  tarptautinės parodos „Hannover Messe“ atidaryme, aplankė Lietuvos  (Lietuvos pramonininkų konfederacijos jungtinį stendą su 7 gamybos įmonėmis bei jungtinį mokslo ir inovacijų MITA stendą ) ir Vokietijos įmonių stendus, pasveikino Vokietijos ir Baltijos prekybos rūmų forumo „Ketvirtoji pramonės revoliucija Baltijos šalyse – susitikimas su ekspertais“ dalyvius, susitiko su Žemutinės Saksonijos ekonomikos, darbo ir susisiekimo ministru Olafu Liesu.

Šiais metais  Lietuvos  jungtiniame Lietuvos pramonininkų stende pramonės subrangos salėje, kaip įprasta, jau dešimtą kartą, savo produkciją bei paslaugas pristato inžinerinės pramonės gamybos įmonės, šiais metais tai:  Arginta Engineering UAB, Progresyvūs štampavimo sprendimai UAB, Gverdita UAB, Jutrix UAB,   Forge LT UAB, Santaviltė UAB, Baltic Comri Technologies UAB, Sargasas UAB.  Su atskirais stendais iš Lietuvos Hannover Messe parodoje dalyvavo ir kitos gamybos įmonės, kaip Plieno fortas UAB, Stansefabrikken UAB, Aedilis UAB, Baltec CNC Technologies UAB, Kalvis UAB, Plamega UAB, Rubedo sistemos UAB, TG Technika UAB.  Taipogi jungtiniame Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Lietuvos stende kartu  dalyvavo  Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos, Aleksandro Stulginskio ir Klaipėdos universiteto bei Lietuvos energetikos instituto  atstovai,  kurie pristatė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugas, naujus produktus ir technologijas, skirtas verslo sektoriui.  Dalyvaudami tokio lygio pasaulinio mąsto renginyje,  kaip Hannover Messe paroda, Lietuvos gamybininkai ir mokslininkai kasmet tikisi užmegzti bendradarbiavimo kontaktų, inicijuoti naujų projektų bei gauti užsakymų tiek dėl gamybos, tiek dėl tiriamųjų darbų ateityje.

Hannover Messe 2017 parodos metu Lietuvos įmonės turėjo puikią galimybę sudalyvauti Baltijos šalių renginyje “Automatizavimas ir „Pramonė 4.0“ Baltijos šalyse“. 

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.  Tarp pranešėjų Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidiumo narys, eksporto komiteto pirmininkas Tomas Jaskelevičius, tema „Lietuva – Šiaurės Europos gamybos centras“.

Baltijos šalys Estija, Latvija ir Lietuva tapo žinomos dėl sparčiausio interneto ryšio Europoje, sėkmingų startuolių tokių kaip „Skype” ir „Transferwise“ bei viešojo administravimo skaitmenizavimo. Dabar šios trys šalys siekia bendradarbiauti pereinant prie „Pramonė 4.0“, glaudžiai bendraujant su Vokietijos įmonėmis. Vis daugiau Vokietijos investuotojų pasinaudoja patrauklia Baltijos regiono aplinka.
Vokietijos verslininkams parodos Hannover Messe metu ekspertai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos pristatė plėtros galimybes Baltijos šalyse. Parodos lankytojams šiais metais trys šalys patrauklios ir dėl to, kad Baltijos regionas – tai natūrali geografinė parodos šalies partnerės Lenkijos tąsa Šiaurėje. Renginys suteikė galimybę asmeniškai susitikti su svarbiais asmenimis ir išgirsti iš pirmų lūpų apie vykdomus projektus, perspektyvas, kontaktų ir finansavimo galimybes.

Renginio organizatoriai – Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, Latvijos investicijų ir plėtros agentūra LIAA bei Estijos IT klasteris.

Hannover Messe 2018 vyks balandžio 23-27 dienomis 2018 m. šalis-partnerė – Meksika.

Kviečiame dalyvauti!

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Foto Tomas Razmus"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3366],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Foto Tomas Razmus","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: