Lpk Logo Lt

LPK ragina viešuosiuose pirkimuose vadovautis ekonominio naudingumo ir kokybės principais

2021 08 17

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl Centrinės pirkimų organizacijos (CPO) rengiamų reglamentų ir formuojamų reikalavimas viešiesiems pirkimams. LPK atkreipė dėmesį, kad CPO nustatydama sąlygas bei reikalavimus centralizuotiems pirkimams ir toliau vadovaujasi nuostata vertinti pasiūlymus pagal mažiausios kainos principą, o ne pagal  ekonominio naudingumo ir kokybės principus.

LPK pažymi, kad būtina nustatyti privalomus reikalavimus, jog būtų taikomos inovatyviausi sprendimai ir medžiagos, pirkimai turi atliepti žaliojo kurso principus ir tapti ilgalaike investicija, o ne dar vienu europinių pinigų įsisavinimo mechanizmu.

„Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos įmonės jau pradėjo justi sugriežtintos politikos Kinijos atžvilgiu padarinius – žaliavos Lietuvai yra kryptingai branginamos, mūsų pramonei yra sudaromi dirbtiniai tiekimo trukdžiai. Atsižvelgiant į tai, manome, kad Lietuva ne tik užsienio politikoje, bet ir ekonomikos sektoriuose turi laikytis proporcingumo principų ir neskatinti Kinijos produkcijos įsigalėjimo Lietuvos rinkoje. Mažiausios kainos principų nustatymas pirkimuose būtent ir ragina produkcijos iš Kinijos įsigijimą“, – sako LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius.

Jis taip pat pažymi, kad jau dabar Lenkija ir Vokietija yra įvedusios kvotas, kiek prekių turi būti įsigijama iš ES įmonių.

Aiškiausiai su šia problematika susiduria Lietuvos atsinaujinančios energetikos ir statybų įmonės.

Atsinaujinančiai energetikai, per įvairias paramos programas, kasmet skiriama vis didesnė valstybės finansinė parama. Paramos programas administruoja skirtingos ministerijos, agentūros, kurių darbuotojams, kaip pažymi LPK, dėl specifinių žinių stokos ne visada pavyksta apibrėžti prioritetus ir sąlygas, užtikrinančius, kad būtų naudojami kokybiški įrengimo sprendiniai ir užkirstas kelias menkaverčiams.

Jau ne vieneri metai su tokiomis problemomis susiduriama viešuosiuose pirkimuose statybos sektoriuje. Pradedant tuo, kad viešųjų pirkimų procedūrose nenustatyti techninių ir profesinių pajėgumų reikalavimai ir baigiant tuo, kad turi būti išsamiau  reglamentuoti  darbų saugos ir aplinkosaugos reikalavimai.

LPK pasisako už laisvą ir sąžiningą rinkos dalyvių konkurenciją, bet CPO formuojami  reikalavimai ir tvarkos turi užtikrinti, ne tik, kad visi rinkos dalyviai būtų lygus, bet būtų kuriamas kokybiškas gaminys ar sprendinys.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Viešieji pirkimai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[1895],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Vie\u0161ieji pirkimai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: