Lpk Logo Lt

Lietuvos ir Kinijos ekonominis bei prekybinis bendradarbiavimas – auga

2017 01 27

Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. Wei Ruixing sausio 26 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Lietuvos–Kinijos verslo tarybos nariams pristatė pastarųjų metų Kinijos ekonominę ir socialinę raidą, perspektyvas šiems metams ir galimybes bendradarbiauti.

Ambasadorius akcentavo, kad, nors praėjusiais ir buvo nemažai abejonių dėl Kinijos ekonomikos augimo tvarumo, šalies ekonomika 2016 m. augo 6,8 proc., o tai leidžia Kinijai ir toliau išlikti viena patraukliausių šalių užsienio investicijoms.

Tiesioginės užsienio investicijos šioje šalyje praėjusiais metais sudarė 122 mlrd. JAV dolerių. Pati Kinija užsienio šalyse investavo 170 mlrd. JAV dolerių. Vien per 2016 metus Kinijoje buvo sukurta daugiau nei 13 mln. darbo vietų.

Ambasadorius pasidžiaugė augančiu Lietuvos ir Kinijos ekonominiu bei prekybiniu bendradarbiavimu. Nors importas iš Kinijos gerokai viršija Lietuvos eksportą, tačiau ir šis rodiklis pastaruosius metus auga dviženkliu skaičiumi.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos–Kinijos verslo taryba vis labiau tampa vieta, kurioje susitinka ne tik verslininkai, gamintojai, logistai, tačiau ir valstybės institucijų atstovai, dirbantys su Kinijos rinka. Tačiau to nepakanka – būtinas verslo galimybių su Kinija koordinavimas valstybiniu, ypač Vyriausybės, lygmeniu. Nemažiau svarbus ir tarpinstitucinis bendravimas, siekiant gerinti ekonominius santykius su šia šalimi“, – teigė LPK Lietuvos–Kinijos verslo tarybos pirmininkas Mindaugas Reinikis.

Džiaugiamės, kad Lietuvos–Kinijos verslo taryba vis labiau tampa vieta, kurioje susitinka ne tik verslininkai, gamintojai, logistai, tačiau ir valstybės institucijų atstovai, dirbantys su Kinija. Tačiau to nepakanka. Būtinas verslo galimybių su Kinija koordinavimas valstybiniu, ypač Vyriausybės, lygmeniu.

Pasak M. Reinikio, Lietuvos gamintojai, glaudžiau bendradarbiaudami tarpusavyje, taip pat gali pasiekti abipusiai geresnių rezultatų, nes Lietuvos įmonės neretai susiduria su iššūkiais, kai reikia patenkinti milžiniškos Kinijos rinkos kiekių poreikius: „Konkuruoti galime mūsų prekybos centrų lentynose, tačiau eidami į Kinijos rinką turime bendradarbiauti“.

Norint pasiekti gerų eksporto rezultatų, būtinas ir aktyvesnis darbas su potencialiais investuotojais iš Kinijos. LPK Lietuvos–Kinijos verslo tarybos pirmininko teigimu, būtina stiprinti savo, kaip investicijoms patrauklios šalies, pozicijas ne tik Baltijos jūros regione, tačiau ir 16+1 formato šalių grupėje.

Renginio metu verslo tarybos nariai turėjo galimybę su ambasadoriumi aptarti rūpimus klausimus.

LPK verslo tarybų narys Vitalijus Baranauskas ambasadoriui įteikė dovaną – dailininko Mariaus Kavolio paveikslą „Skittles“.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas Lietuvos–Kinijos verslo tarybos 2017 m. darbo planas bei tolesnio darbo gairės.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023
Archyvas, ekonomika, Eksportas, investicijos, Kinija, Tarptautiniai santykiai, Verslas, Verslo tarybos, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3444],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, investicijos, Kinija, Tarptautiniai santykiai, Verslas, Verslo tarybos, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="505">

Įrašykite paieškos frazę: