Lpk Logo Lt

Inovatyvus įrankis – į pagalbą darbdaviui

2017 01 11

Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), kartu su vietiniais ir tarptautiniais partneriais įgyvendindamos projektą „Patikimų ženkliukų sistemos“, siekia, kad savanorystės programų ir mokymosi rezultatų svarbą pripažintų ir darbdaviai. Projekto metu Atvirų skaitmeninių ženkliukų technologija taikoma tarptautinių savanorių mentorių bei vietinių savanorių pasiekimams fiksuoti ir valdyti.

Sausio 10 d. susitikimo su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais ir nariais metu buvo pristatomi projekto pasiekimai ir tariamasi, kaip lengviau pripažinti papildomas darbuotojų kompetencijas, kokie įgūdžiai šiuo metu yra svarbūs įvairiuose sektoriuose.

Pristatyme dalyvavo projekto partneriai – Jaunimo reikalų departamentas. Jo atstovė Valda Karnickaitė, pristatydama Jaunimo garantijų projekto „Atrask save“ pasiekimus bei atvirų ženkliukų įtaką jaunuolių tobulėjimui, teigė, jog skaitmeniniame amžiuje „popierinis“ gebėjimų vertinimas nėra patraukli ir patogi forma fiksuoti savo tobulėjimui.

„Ženkliukai padeda stebėti tobulėjimą „realiuoju laiku“. Jauniems žmonėms tai įdomu – jie įsitraukia vykdydami misijas, mato savo progresą, nori siekti daugiau. Tai motyvuoja ir suteikia galimybę vizualiai parodyti kitiems, ko asmuo pasiekė“, – teigia V. Karnickaitė.

Ženkliukai padeda stebėti tobulėjimą „realiuoju laiku“. Jauniems žmonėms tai įdomu – jie įsitraukia vykdydami misijas, mato savo progresą, nori siekti daugiau. Tai motyvuoja ir suteikia galimybę vizualiai parodyti kitiems, ko asmuo pasiekė.

Jaunimo reikalų departamento prie SADM ir Švietimo ir mokslo ministerijos bendradarbiavimo rezultatas, siekiant užtikrinti pripažinimą vykdomai programai, – vietinės savanorystės programos dalyviai gaus papildomus 0,25 balo stojant į aukštąsias mokyklas Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvavę konfederacijos nariai ir atstovai domėjosi Atvirų skaitmeninių ženkliukų teikiamomis galimybėmis, savanorystės programomis ir jų organizavimo procesu.

Darbdavių atstovė įžvelgė labai daug privalumų, kuriuos suteikia atvirų skaitmeninių ženkliukų integracija į mokymosi procesą. Jos manymu, įmonės, palaikydamos tokias programas (pavyzdžiui, patvirtindami išduodamų sertifikatų ir programos kokybę savo įmonės vardu), gali sulaukti pozityvių pokyčių įdarbinimo procese.

„Mes esame suinteresuoti pritraukti darbo jėgą. Programos palaikymas  mums būtų kanalas, padedantis save pristatyti kaip potencialų darbdavį, prisikviesti jaunus žmones į savo įmonę, pritraukti tuos, kurie turi interesą ir svarbiausia – reikiamų gebėjimų. Jaunimas, kuris domisi naujovėmis ir dalyvauja tokiose programose – įdomus ir darbdaviui. Jis tiesiog kitoks“, – teigia Giedrė Užubalė, AB „Vilniaus baldai“ atstovė.

Rasa Rotomskienė, LPK tarptautinių projektų koordinatorė, pritaria, kad organizuojant stažuotes užsienyje, priimančios vietos ieško daugiau, nei tik žmonių, turinčių išsilavinimą. Ieškoma žmonių, jau turinčių patirties ir galinčių tai įrodyti: „Darbdaviams (stažuočių vietoms) reikia tokio kandidato, kuris aktyviai veikė studentų veikloje, kuris savanoriavo. Toks kandidatas, kuris gali tokią patirtį įrodyti, yra vertinamas. Susiduriame su situacija, kad kai kurie kandidatai nesugeba pristatyti savo patirties, visą informaciją tarsi reikia “traukti”. Ženkliukų pagalba tai parodyti būtų lengviau“.

Susitikimo metu kilusi diskusija suteikė naujų idėjų, kaip būtų galima sulaukti didesnio darbdavių dėmesio bei realaus įvairių programų, kuriose naudojama Atvirų ženkliukų technologija, pripažinimo.

LPK kartu su Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija ir kitais tarptautiniais partneriais iš Olandijos, Vokietijos ir Ispanijos įgyvendina strateginių partnerysčių projektą „Patikimos ženkliukų sistemos“. Projektu yra siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų bei privačių įmonių, taip pat geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas, naudojant specialų skaitmeninių „atvirų ženkliukų“ (angl. Open Badges, www.openbadges.org) technologinį standartą.

2017 m. gegužės 25 d. įvairių institucijų, nevyriausybinių organizacijų bei privačių įmonių ir sąjungų atstovai bus kviečiami dalyvauti projekto rezultatų pristatymo konferencijoje ir daugiau sužinoti apie atvirų skaitmeninių ženkliukų potencialą darbo rinkoje.


Daugiau informacijos


Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacijos informacija, Bryan Mathers nuotrauka

Susijusios naujienos

Startavo KURSUOK.lt: verslas sveikina ir viliasi didesnės...

2024 01 26
Andrew Neel Qlqnalpe0ra Unsplash

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Darbo rinka, Darbo santykiai, Jaunimas, Pranešimai žiniasklaidai, Savanorystė, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3468],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Darbo rinka, Darbo santykiai, Jaunimas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Savanoryst\u0117, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: