Lpk Logo Lt

Bendradarbiavimo memorandumas tiesia „blockchain” technologijai kelius į Lietuvos pramonę

2018 01 27

Sausio 27-ąją, šeštadienį, „Blochchain Center Vilnius“ atidarymo metu Lietuvos pramonininkų konfederacija ir naujasis centras suvienijo jėgas – pasirašytas Bendradarbiavimo memorandumas, numatantis glaudžią kooperaciją, specialią edukacinę veiklą, seminarus Lietuvos pramonės įmonių vadovams, konkrečių technologijų sprendimų iš pasaulinės gerosios praktikos taikymą: logistikos, kaštų valdymo, eksporto kreditavimo srityse.

Lietuvos verslo atstovai apie praktinius technologijos pritaikymo pavyzdžius, „blockchain“ ateitį diskutavo su svečiais iš JK, Kinijos, Australijos, Belgijos, Izraelio, delegacijos nariais iš Davoso Pasaulio Ekonomikos Forumo.

Pasak Pauliaus Kunčino, „Blockchain Centre Vilnius“ valdybos pirmininko, tokio profilio blockchain centras yra pirmas Europoje.

„Blockchain technologija dažniausiai siejama su finansų technologijų sektoriaus inovacijomis, tačiau svarbu suvokti, kad sistema turi kur kas platesnį pritaikomumą – tiek versle, tiek viešojo administravimo srityje. Todėl šio centro atsiradimas padės Lietuvoje stiprinti gana naują pasaulyje kompetenciją ir kurti inovatyvius produktus, kurie gali tapti ne tik sėkminga eksporto preke, bet ir šalies vizitine kortele“, – teigia Centro atidarymo renginio svečius pasveikinęs LR Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Lietuva siekia tapti „blockchain“ Azijos vartais į Europą, o iš Europos – į visą pasaulį. Ekspertai sutaria, kad 2018 m. Lietuvoje pagreitį įgaus blockchain technologijos ir dirbtinio intelekto sprendimai. Tam sąlygas sudaro dar 2017 m. Lietuvos banko ir finansų ministerijos žengtas labai svarbus žingsnis, kad mūsų įstatyminė bazė taptų dėkinga vystyti šias perspektyvias pasaulines technologijas.

Lietuvoje susiformavo unikalios aplinkybės tapti langu į Europą pasaulinėms fintech ir blockchain technologijų lyderėms, kurių daugiausiai yra Azijoje. Kaip pažymėjo Ketinimų protokolą pasirašiusi Lietuvos pramonininkų konfederacijos Vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė, „Lietuvos verslas, aktyviai veikdamas globalios ekonomikos sąlygomis, siekia išnaudoti technologines inovacijas ir naujus sprendimus, kurie padeda užtikrinti produktų ir paslaugų konkurencingumą. Lietuvos pramonininkų konfederacija, dirbdama drauge su „Blockchain Center Vilnius“, pramonės bendromenei aktyviai teiks žinias ir gerąsias tarptautines praktikas, išnaudojant tiek „know-how“ sprendinius, tiek Centrą, kaip technologinę jungtį tarp Azijos tolyn į Europą“.

Neseniai Europos Sąjungos paskelbtoje Europos inovacijų švieslentėje, kuri atskleidžia valstybės konkurencingumą, valstybės inovacijų rinkos požymius bei rezultatus, Lietuva šiemet pakilo iš 24 į 16 vietą, užsitikrindama 21 proc. augimą. Tai yra sparčiausias progresas visoje Europoje.

* – blockchain – decentralizuota vieša finansinių transakcijų saugojimo sistema, kuri leidžia kiekvieną sandorį išsaugoti pačiame internete. Tai reiškia, kad sandorių nefiksuoja joks tarpininkas ir nėra jokios trečiosios šalies (finansinės institucijos), kuri saugotų sandorių įrašus.

Susijusios naujienos

LPK jungiasi prie iniciatyvos Ukrainos verslo plėtrai ir ...

2023 12 06
Lt Ua Mou (1)

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Bendradarbiavimo memorandumas, Blockchain Center Vilnius, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3120],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Bendradarbiavimo memorandumas, Blockchain Center Vilnius, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: