Lpk Logo Lt

Antrasis „Talentai Lietuvai“ etapas prasidėjo: karjeros į gimtinę kviečia grįžti 20 įmonių

2016 04 08

Startavo jau antrasis stažuočių programos „Talentai Lietuvai“ etapas. Net 20 lyderiaujančių šalies įmonių laukia užsienio universitetuose studijas baigusių lietuvių ir siūlo atlikti pusės metų trukmės apmokamas stažuotes. Kitose pasaulio šalyse studijas baigiančiam jaunimui – tai puiki proga „pasimatuoti Lietuvą“.

Programos sumanytojų, profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ vadovės Kotrynos Stankutės-Jaščemskienės teigimu, didelis įmonių susidomėjimas ir noras dalyvauti programoje rodo, jog verslas savo komandose Lietuvoje laukia tarptautinį išsilavinimą įgijusių tautiečių.

„Džiaugiamės, kad programa „Talentai Lietuvai“ jau plačiai nuskambėjo tarp įmonių bei užsienio universitetus baigusio jaunimo. Pirmojo etapo metu sulaukėme 143 motyvacinių laiškų į 13-kos įmonių pasiūlytas įvairias stažuočių pozicijas. Dar daugiau nei 600 studentų užsiregistravo interaktyviame žemėlapyje, nurodydami, kurioje pasaulio šalyje ir ką studijuoja. Tikiu, kad antrajame etape pritrauksime dar daugiau talentų“, – sakė K. Stankutė-Jaščemskienė.

Pirmojo etapo metu sulaukėme 143 motyvacinių laiškų į 13-kos įmonių pasiūlytas įvairias stažuočių pozicijas. Dar daugiau nei 600 studentų užsiregistravo interaktyviame žemėlapyje, nurodydami, kurioje pasaulio šalyje ir ką studijuoja.

Karjeros galimybes Lietuvoje grįžtančiam jaunimui siūlo net 20 inovatyvių ir pasaulyje žinomų kompanijų, tokių kaip: „Nasdaq“, „Teo ir Omnitel“, „Citco“, „Adform“, „MARS“, „HUGAAS Engineering“, „VRP Hill+Knowlton Strategies“, „Ernst & Young“, „KPMG“, „Revel Systems“, „Kempinski Hotel Cathedral Square“, „Viešosios politikos ir vadybos institutas“, „Lietuvos bankas“, „DnB bankas“, „Swedbank“, „Schmitz Cargobull“, „Altechna“, „Light Conversion“, „Eika“ ir „Civitta“.

Pirmojo etapo metu dalyvavę ir atranką įveikę lietuviai jau grįžta ir jungiasi prie Lietuvoje įsikūrusių įmonių. Mėnesį „Vinted“ komunikacijos projektų vadovo asistentu dirbantis Simonas Valionis džiaugiasi savo stažuote: „Niekada neabejojau, kad baigęs studijas užsienyje grįšiu kurti savo ateities Lietuvoje. Tačiau nebuvau tikras, nuo ko pradėti, tad išgirdęs apie programą „Talentai Lietuvai“, bemat susidomėjau ir peržvelgiau visas siūlomas stažuotes. Kadangi baigiau Komunikacijos ir informacijos studijas Nyderlanduose, „Tilburgo Universitete“, esu labai patenkintas galėdamas prisijungti prie Lietuvoje gimusios tarptautinės kompanijos „Vinted“ komunikacijos komandos!“.

Panašia istorija dalinasi ir Augmantė Ališauskaitė, studijas baigusi Danijos „Business Academy Aarhus“,  ir atrinkta į „Swedbank“ siūlytą projektų vadovo asistentės poziciją IT skyriuje:  „Prieš pradėdama studijas Danijoje buvau didelė Lietuvos patriotė, tačiau išvykusi ir pagyvenusi svečioje šalyje pradėjau justi, jog prarandu ryšį su tėvyne, dėl to ši programa pasirodė puikus šansas jį atnaujinti. Džiaugiuosi jog man pasisekė – štai pradedu kurti savo ateitį Lietuvoje.“

Dar vienas jaunuolis, netrukus IT srities pardavimų vadovo asistento stažuotę „Metasite“ įmonėje pradėsiantis Aidas Ramanauskas  grįš iš Danijos. „Studijuodamas „Copenhagen Business Academy“ vis dairiausi galimybių Lietuvoje. Pamatęs „Talentai Lietuvai“ siūlomas stažuočių programas greit išsirinkau tai, kur mačiau save ateityje. Manau, kad patirtis, įgyta užsienyje, bei vakarietiškas požiūris į verslą ir, apskritai, į gyvenimą, labai reikalingas Lietuvoje, tikiu, kad tai padės įsitvirtinti savo gimtojoje šalyje“, – atviravo Aidas.

Tarptautinių profesionalų tinklo pasaulyje „Global Lithuanian Leaders“ kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija sukurtos unikalios programos tikslas – suteikti jaunimui patirties jiems dirbant su konkrečiais projektais Lietuvoje, spręsti įmonėms kylančius iššūkius ir kurti aukštos kokybės profesinių pažinčių tinklą. „Talentai Lietuvai“ organizatoriai tikina, kad stažuotės metu absolventų laukia įtemptas grafikas, todėl laiko gaišti veltui neteks. Su jaunaisiais profesionalais dirbs įmonių mentoriai, dėmesio skirs aukščiausio lygio įmonių vadovai.

Stažuočių programos „Talentai Lietuvai“ dalyvių atranka vyksta iki š. m. gegužės 6 d.

Daugiau informacijos apie programą: www.stazuokis.lt

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Startavo KURSUOK.lt: verslas sveikina ir viliasi didesnės...

2024 01 26
Andrew Neel Qlqnalpe0ra Unsplash

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36
Archyvas, Jaunimas, Švietimas ir mokslas, Talentai Lietuvai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3782],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Jaunimas, \u0160vietimas ir mokslas, Talentai Lietuvai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: