Lpk Logo Lt

Verslo bendruomenė turi aktyviau prisidėti prie pokyčių visuomenėje

2016 04 09

Lietuvos pramonės asociacijas ir įmones vienijančios Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis teigia, kad nepaisant svaraus indėlio stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą, verslo bendruomenės turėtų aktyviau prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo.

„Verslininkai turėtų aktyviau eiti į mokyklas, kolegijas, universitetus ir pasakoti, kaip galima pradėti verslą, kokie sunkumai kyla ir kaip juos galima įveikti. Taip pat dažniau reiktų sutelkti dėmesį į vietos bendruomenes. Turime drąsiai besti pirštu ne tik į nacionalinio lygmens, bet ir vietos problemas, siūlyti aiškius sprendimus, kaip jas spręsti“, – šią savaitę susitikimuose su Klaipėdos ir Šiaulių pramonininkais kalbėjo R.Dargis.

Verslininkai turėtų aktyviau eiti į mokyklas, kolegijas, universitetus ir pasakoti, kaip galima pradėti verslą, kokie sunkumai kyla ir kaip juos galima įveikti. Taip pat dažniau reiktų sutelkti dėmesį į vietos bendruomenes. Turime drąsiai besti pirštu ne tik į nacionalinio lygmens, bet ir vietos problemas, siūlyti aiškius sprendimus, kaip jas spręsti.

R. Dargis atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis lietuvių nepriklauso jokioms bendruomenėms. „Mums pavyzdys galėtų būti Švedija, kur žmogus vidutiniškai dalyvauja net 14-os skirtingų bendruomenių veikloje: nuo naminių gyvūnėlių iki tėvų komiteto ar nuo savivaldybės iki saugios kaimynystės. Bendruomenėse žmonės atvirai ir garsiai kalba apie bendras problemas, todėl norėtųsi, kad ir verslas aktyviau įsitrauktų į vietos bendruomenių veiklą“, – sakė LPK prezidentas.

Jis nuogąstavo, kad jauni ir gabūs į užsienį emigravę lietuviai vis dar baiminasi grįžti į šalį, nes laikosi stereotipų, kad Lietuvoje be kyšių, stojimo į partiją nebus galima nieko pasiekti. „Gyvename XXI amžiuje, todėl norėčiau, kad ypač jaunimas suprastų, jog asmeninio talento ugdymas, užsispyrimas ir mokėjimas pasinaudoti esamomis galimybėmis lemia sėkmę. Neabejoju, kad jeigu verslo bendruomenės būtų aktyviau įsitraukusios, emigracijos mastai šiandien būtų mažesni“, – teigė R. Dargis.

Gyvename XXI amžiuje, todėl norėčiau, kad ypač jaunimas suprastų, jog asmeninio talento ugdymas, užsispyrimas ir mokėjimas pasinaudoti esamomis galimybėmis lemia sėkmę. Neabejoju, kad jeigu verslo bendruomenės būtų aktyviau įsitraukusios, emigracijos mastai šiandien būtų mažesni.

2016-ieji yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, pabrėžiant vietos bendruomenių reikšmę ir jų siekį stiprinti vietos savivaldą kaip vieną iš svarbiausių pilietinės visuomenės formavimo įrankių. Verslo įsitraukimas į vietos bendruomenių veiklą gali tapti ne tik pilietiškumą ir aktyvumą skatinančia veika, bet ir prisidėti prie ekonominės, socialinės bei kultūrinės plėtros.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos pl...

2024 05 13
Photo 2024 05 10 15 00 46

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena
Archyvas, ekonomika, konkurencingumas, regionai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3780],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, konkurencingumas, regionai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="504">

Įrašykite paieškos frazę: