Lpk Logo Lt

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos plėtrai būtinus elementus

2024 05 13

Gegužės 10 d. vyko Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) organizuotas verslo bendruomenės susitikimas „Pramonės strategija: galimybės ir spąstai“.

Susirinkusius pasveikino renginio šeimininkas MVA prezidentas Deivydas Vyniautas ir vykdančioji direktorė Renata Glodenienė.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius savo pranešime susirinkusiems verslo bendruomenės atstovams dalinosi įžvalgomis apie Lietuvos ekonomikos plėtrai būtinus elementus ir tai, kaip svarbu investuoti į regionus, nesikoncentruojant tik į Vilniaus apskritį.

„Nors Vilniaus regionas generuoja daugiau nei 40 proc. šalies BVP, sostinės sėkmė priklauso nuo talentų iš visų Lietuvos regionų. Kadangi daugiau kaip 40 proc. Vilniaus gyventojų pajamų mokesčio perskirstoma kitiems regionams, pastarieji taip pat investuoja į sostinės talentų augimą. Dažnas jaunas specialistas, studijavęs Vilniuje, nusprendžia ten ir likti, o regionai praranda jaunus žmones, kurie galėtų kurti savo krašte. Regionuose siūlomos kokybiškos gyvenimo sąlygos: modernūs būstai, neužteršta aplinka, gera infrastruktūra, mokyklos vaikams. Tačiau svarbiausia – reikia užtikrinti jaunimui patrauklias darbo vietas, ir tai turi tapti Lietuvos pramonės prioritetu. Regionuose veikianti pramonė turi tapti moderni ir tvari, siūlyti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas ir atitikti jaunosios kartos poreikius“,  – pažymėjo LPK prezidentas.

Europos politiką, jos konkurencinį atsilikimą nuo Kinijos ir JAV, taip pat Net Zero Industry Act, susitikime aptarė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

LPK ekonomistė Eglė Stonkutė skaitė susirinkusiems pristatė, kas laukia į vystymosi spąstus patekusių Lietuvos regionų ir kaip to išvengti.

MazeikiaiMazeikiuose

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Mažeikiuose aptarti verslo iššūkiai ir perspektyvos Lietu...

2024 04 10
Asaaas
Mažeikiai, Mažeikių verslininkų asociacija, regionai"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4834],"category_name":"Naujienos","tag":"Ma\u017eeikiai, Ma\u017eeiki\u0173 verslinink\u0173 asociacija, regionai","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="18">

Įrašykite paieškos frazę: