Lpk Logo Lt

Verslas politikams: reikia imigracijos politikos, pakeliamų energetikos kainų, prieinamų finansų

2013 05 09

„Pasaulio ekonomikos forumo ir Pasaulio banko verslo aplinkos tyrimuose Lietuvos konkurencingumas bei verslo aplinka ne progresuoja, bet regresuoja. Lietuvos reitingas nukritęs iš 44 į 45 vietą praėjusiais metais rodo, kad prarandamų pozicijų priežastis yra nepakankamas valdžios dėmesys ir ryžtas greitai spręsti struktūrines problemas verslui svarbiose srityse“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas Robertas Dargis. Anot jo, Lietuva yra atviros ekonomikos šalis, kuri turi tapti ir atviros energetikos šalimi, paremta konkurencinga ir nepriklausoma Lietuvos energetikos sistema, sako LPK vadovas Robertas Dargis.

„Vienas svarbiausių akcentų siekiant palankesnio investicinio klimato kūrimo – lankstesnis darbo santykių reglamentavimas, apie ką šiandien ir buvo daug kalbėta, – sakė Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo valdybos pirmininkas.

„Turi būti svarstomos galimybės atleisti darbdavio valia ir be svarbių priežasčių, netaikant įspėjimo termino, bet už padidintą išmoką. Įgyvendinti griežtesnę padažnėjusių ligos, profesinio netekto darbingumo atvejų kontrolę. Atsisakyti vidutinio darbo užmokesčio mokėjimo tiek už bylinėjimosi laikotarpį, tiek už uždelsimą atsiskaityti taikant delspinigius. Supraskime, kad integruota darbo santykių ir socialinės apsaugos sistema turi skatinti dirbti, o ne gauti išmokas” – vardijo R. Valiūnas. Anot jo, kitas svarbus skaudulys – migracijos politika Lietuvoje.

“Laikas nusimesti provincialių ksenofobų kaukes ir koncentruotis į bendrą investicijų pritraukimo tikslą. Įtvirtinkime naujus leidimų gyventi išdavimo pagrindus, pavyzdžiui įsigijus nekilnojamo turto, sukūrus tam tikrą skaičių darbo vietų, sutrumpinkime leidimų gyventi išdavimo terminus aukštos kvalifikacijos darbuotojams nuo 3 mėnesių iki mėnesio, suteikime galimybę atsivežti šeimos narius iš karto, bet nelaukiant kol užsieniečiui bus išduotas leidimas gyventi ar praeis 2 metai”, – kalbėjo R.Valiūnas.

Investuotojų forumas ragina lengvinti LR pilietybės atkūrimo tvarką – leisti užsieniečiams atkurti Lietuvos pilietybę, jeigu jie yra dabartinėje LR teritorijoje ir iki 1918 m. gyvenusių Lietuvos gyventojų palikuonys. Praplėsti galimybes LR Prezidentui suteikti pilietybę išimties tvarka – t.y. įgalinti suteikti pilietybę ne tik už egzistuojančius nuopelnus, bet ir esant aiškiam ateities potencialui. Organizuoti „žaliosios kortelės“ programą – loteriją, kurioje dalyvaudami išsilavinę, aukštos profesinės kvalifikacijos trečiųjų šalių piliečiai galėtų laimėti nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.

Lietuva ekonomiką labiau auginti galėtų smulkus ir vidutinis verslas, kuriame dirba 75 proc. darbuotojų, tuo tarpu jis sukuria tik 48 proc. BVP. Ne tik šio sektoriaus, bet ir viso verslo produktyvumo augimas negalimas be papildomų investicijų, o jų pasiekiamumas, ypatingai smulkiam ir vidutiniam verslui yra ribotas. Todėl verslui vienas svarbiausių klausimų – finansų prieinamumas“, – sako Alvydas Žabolis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos tarybos narys.

Anot jo, šalyje bankų sektorius, kuris šiuo metu yra pagrindinis kreditavimo šaltinis, – per daug koncentruotas ir nėra kitų finansinių instrumentų šalyje, kuriais galėtų pasinaudoti įmonės.

Verslo organizacijos sutarė subendrintas savo pozicijas svarbiais ekonominiais klausimais aptarti verslo taryboje, kurioje kartu su politikais ieškotų šaliai geriausių sprendimų.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius teigė, kad su verslu svarbiausiais klausimais bus susitinkama ir diskutuojama nuolat, o šiandien išdėstytoms pozicijoms bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Susitikime dalyvavo Vyriausybės vadovas, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys, Partijos „Tvarka ir teisingumas” pirmininkas Rolandas Paksas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys, Finansų ministerijos vicemnistras Vytautas Galvonas, Socialinės apsaugos ir darbo ir viceministras Aivaras Tuša, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė Rūta Rodzko.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4183],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: