Lpk Logo Lt

V. Janulevičius su prezidentu G. Nausėda aptarė investicijų skatinimo priemones: turime galimybę pereiti į kitą „lygį“

2023 02 02

Vasario 2 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius šiandien dalyvavo susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Seimo, Vyriausybės, verslo bendruomenės atstovai ir analitikai buvo aptartos naujos ekonomikos augimo ir investicijų skatinimo priemonės, būtinos įgyvendinti artimiausiu metu.

Po susitikimo V. Janulevičius išskyrė šiuos akcentus:

– Praėjusius metus Lietuvos pramonė ir verslas, nepaisant visų nuolat linksniuotų ir tebelinksniuojamų krizių ir iššūkių, atsilaikė išties gerai: rekordinis BVP, rekordinės eksporto aukštumos. Visgi paskutiniojo praėjusių metų ketvirčio duomenys neramina (lyginant su ES, Lietuvos BVP paskutinį 2022 m. ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, susitraukė labiausiai). Tie nerimo ženklai yra atspindys II ir III ketv. aukštų energijos (naftos, dujų) kainų, kas, turint omenyje ekonomikos inertiškumą, jai atsiliepė pavėluotai.

– Nerimui išsklaidyti ir situacijai taisyti – turime labai aiškią kryptį: dabartinėmis aplinkybėmis tiesiog būtina spartinti žaliąją transformaciją ir pasinaudoti šiam tikslui nukreiptomis lėšomis. Kalba eina apie žaliosios energijos šaltinius (vėją, saulę ir geotermiją) ir įmonių siekį užsitikrinti energetinį autonomiškumą, užfiksuojant visus arba dalį energijos kaštų mažiausiai dvidešimčiai metų į priekį. Todėl įmonėms itin aktuali lengvatinių paskolų paramos priemonė.

– Nežinome, kaip keisis skolinimosi situacija rinkose, bet aišku viena – jau dabar paskolų verslui palūkanų normos yra vienos aukščiausių Eurozonoje ir, panašu, dar augs. Kitaip tariant, mūsų verslas šiandien skolinasi bene brangiausiai ir tai tikrai apsunkina galimybes dėliotis optimistinius plėtros scenarijus. V. Janulevičius pritaria Prezidento G. Nausėdos pozicijai, jog turime ieškoti būdų, kaip užsitikrinti skolinimosi rezervą ir tam pagal galimybes pasitelkti ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo (RRF) paskolinę dalį.

– LPK prezidentas sveikina sprendimą sukurti konsoliduotą nacionalinę plėtros įstaigą (INVEGA pagrindu, priskiriant dukterines VIPA, ŽŪPGF ir VIVA). Lietuvos pramonininkų konfederacija nacionalinio plėtros fondo laukė jau seniai. Viliamės, kad organizacijų apjungimas leis atidžiau įvertinti visą verslo struktūrą – nuo smulkaus ir vidutinio iki stambaus verslo (kuris, nepatekdamas į SVV kategoriją dažnai turi limituotą prieigą prie kapitalo).

– Galiausiai gera žinia – sprendimas pratęsti šiemet baigiančią galioti pelno mokesčio lengvatą įmonių technologijų atnaujinimui.

„Tai, jog požiūris, kaip toliaregiškai ir kuo efektyviau auginti Lietuvos ekonomiką, daugeliu atžvilgiu sutapo, leidžia tikėtis, kad visgi susitelksime, neužstrigsime šiame, o pereisime į kitą „lygį“, – sako LPK prezidentas.

(LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos)

Susijusios naujienos

50 tūkst. iniciatyvą „4 procentai“ palaikančių gyventojų ...

2024 04 29
4 Proc. Gynybai

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

2024 04 23
617839

V. Janulevičius: atverkime kelius investicijoms, plėtrai ...

2024 04 19
617840
Archyvas, investicijos, Pranešimai žiniasklaidai, Prezidentas, RRF, Visos naujienos, žalioji transformacija"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1521],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, investicijos, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prezidentas, RRF, Visos naujienos, \u017ealioji transformacija","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: