Lpk Logo Lt

Sveikinimai LPK jubiliejaus proga

2014 06 25

Šiemet 25-erių metų jubiliejų švenčianti Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) birželio 19 d. pakvietė į du renginius – tarptautinę konferenciją „Pasaulio ekonomikos tendencijos ir Lietuvos pramonė“ bei iškilmingus LPK apdovanojimus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jubiliejaus proga Lietuvos pramoninkams sveikinimus atsiuntė Lietuvos Prezidentė D.Grybauskaitė, Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko, tarptautinių verslo organizacijų vadovai. Jau tradiciškai per LPK apdovanojimų ceremoniją didžiausias dėmesys ir garsiausi aplodismentai skambėjo Lietuvos metų eksportuotojams.

Sveikinimo kalbose – 25-mečio istorija

Per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją jubiliejaus proga LPK sveikino svečiai iš Lietuvos ir užsienio. Pirmasis susirinkusius pasveikino dabartinis LPK prezidentas Robertas Dargis. Apžvelgdamas LPK gyvavimo istoriją, jis pabrėžė, kad Lietuvos pramonė gerai išmoko 1998 m. ir 2008 m. krizių pamokas, po kurių tapo dar stipresnė bei nenustojo rūpintis visos šalies ekonomikos gerove. „LPK visada buvo už pastovų ir abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą su profesinėmis sąjungomis. Buvome trišalės tarybos iniciatoriai. 1990 m. tapome didžiausios Europoje verslo organizacijos „Business Europe“, vienijančios Europos pramonininkus, nariais ir sėkmingai kartu dirbome sprendžiant verslo problemas Europos mastu“, – kalbėjo R. Dargis.

Europos Ekonominių ir socialinių reikalų komiteto prezidentas Henri Malose savo kalboje džiaugėsi ekonominiais Lietuvos pasiekimais ir akcentavo, kad po krizės atsigaunančiose Europos Sąjungos šalyse pramonės vaidmuo nuolat auga. „Esu tikras, kad atėjo Baltijos šalių laikas. Visiems europiečiams pademonstravote savo energiją ir talentą. Taip pat norėčiau pasidžiaugti sėkmingu Lietuvos pramonininkų dalyvavimu Lietuvos pirmininkavime Europos Sąjungos Tarybai ir pagalba organizuojant projektus ir iniciatyvas energetikos, pramonės bei užimtumo politikoje“, – sakė H. Malose.

Apdovanojimą pelnė kultūros atstovas

Prieš įteikdamas „Vytauto Andriaus Graičiūno“ apdovanojimą, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dėkojo LPK už Lietuvos pramonininkų jau nuveiktus darbus ir pasiekimus. „Svarbiausias iš jų – stiprėjantis dialogas tarp verslo, mokslo ir valdžios“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.

„V. A. Graičiūno“ apdovanojimas, skiriamas labiausiai pasižymėjusiam vadybos mokslininkui ir praktikui, buvo įteiktas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriui Vydui Dolinskui už indėlį atkuriant valstybinės reikšmės muziejų ir tarptautinio bendradarbiavimo plėtojimą. Atsiimdamas apdovanojimą V. Dolinskas pasidžiaugė, kad LPK atkreipė dėmesį ir į kultūrą. „Labai džiugu, kad šalia pramonės, valstybės, verslo, mokslo šįkart atsirado ir kultūra. Džiaugiuosi, kad buvo pastebėtas jaunas ir veržlus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kolektyvas“, – sakė V. Dolinskas. Antrasis „V. A. Graičiūno“ medalis atiteko bendrovės „Mantinga“ valdybos pirmininkui Klemencui Agentui už paramą Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai ir pilietiškumo skatinimo iniciatyvas. Atsiimdamas apdovanojimą K. Agentas linkėjo LPK vienybės ir veržlumo.

Dabarties iššūkiai ir naujos nominacijos pasiūlymas

Pirmasis LPK prezidentas Rimvydas Jasinavičius savo kalboje ne tik pasidžiaugė gražia LPK sukaktimi, bet ir atkreipė dėmesį, kad šiandien Lietuvos pramonė sukuria 20 proc. Lietuvos BVP, o prieš 25-erius metus šis skaičius siekė 64 proc. „Gera girdėti gražius žodžius apie Lietuvos pramonės nuveiktus darbus. Labai gaila, kad vis dėlto per 25-erius metus nepavyko įgyvendinti pagrindinio Lietuvos pramonės tikslo – ženkliai pagerinti pramonėje dirbančių žmonių darbo sąlygas, darbo užmokestį ir darbo gerovę“, – apgailestavo R. Jasinavičius.

Antrasis LPK prezidentas Algimantas Matulevičius savo kalboje pasiūlė įsteigti Bronislovo Lubio nominaciją. „Norėtųsi ateičiai, kad mes pamąstytumėme apie tokį dalyką – o kodėl mes negalime konsoliduodami visos tautos įsteigti nominaciją mūsų labai brangaus ir per anksti išėjusio Bronislovo Lubio atminimui? Ši nominacija būtų už tautos vienijimą, už Lietuvos stiprinimą, už mūsų visų vienybę. Aš manau, kad tai būtų labai prasminga“, – kalbėjo A. Matulevičius.

Sveikinimai iš tarptautinių organizacijų

Ūkio ministras Evaldas Gustas, prieš pradėdamas teikti apdovanojimus metų eksportuotojams, palinkėjo LPK ilgų gyvavimo metų. „Ši organizacija tikrai yra labai socialiai atsakinga. Aktyviai ir nuosekliai atstovauja verslo interesams. Moka ir bendrauja kasdien tiek su vyriausybinėmis organizacijomis, tiek su visuomene, ir įneša labai svarų indėlį į Lietuvos ekonomiką“.

Po apdovanojimų įteikimo nuo scenos visus pasveikino Latvijos darbdavių konfederacijos prezidentas Vitalijs Gavrilovs, kuris paragino nepamiršti Baltijos šalių pramonininkų bendradarbiavimo svarbos. „Lietuvos ir Latvijos pramonininkai turi gražaus ir sėkmingo bendradarbiavimo patirtį daugelyje sričių“, – pažymėjo jis.

Sveikinimo žodį tarė ir Europos pramonininkų konfederacijos „Business Europe“ direktorė Thérèse de Liedekerke. Ji pastebėjo, jog LPK nuo pat savo įstojimo į Europos pramonininkų konfederaciją yra labai aktyvi ir įtakinga šios organizacijos narė. „Lietuvos pramoninkai tikrai gali didžiuotis LPK pasiekimais Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai“, – sakė T. de Liedekerke.

Sveikinimą LPK perdavė Ukrainos prezidentas

Tarptautinio pramonininkų ir verslininkų kongreso (TPVK) prezidentas Viktoras Gluchich atkreipė dėmesį, jog pramonė visame pasaulyje turi suprasti, kad jos pagrindas yra žmogus ir jo darbas. „LPK pasisekė, nes čia dirba išties puikūs žmonės. Man teko ne kartą bendrauti su LPK nariais asmeniškai ir aš labai vertinu santykius su šiais žmonėmis“, – sakė jis.
Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) viceprezidentas Sergejus Prochorovas susirinkusiems ir LPK perdavė naujojo Ukrainos prezidento Petro Porošenko sveikinimą. „Per savo veiklos laiką jūs tapote vienas iš įtakingiausių variklių, skatinančių reformas, kurios padėjo Lietuvai tapti visateise Europos Sąjungos nare. Ukraina labai vertina LPK veiklą, grįstą tvirtais dvišaliais santykiais. Tikiu, kad mūsų bendras darbas prisidės prie stabilios ir taikios Europos kūrimo“, – Ukrainos prezidento žodžius perskaitė S.Prochorovas.

Įžengta į naujas rinkas

Nors 2013 m. Lietuvos eksportas augo lėčiau nei paskutinius keletą metų (metinis eksporto augimas be naftos produktų sudarė 2,8 proc.), kai kurioms Lietuvos įmonėms tai buvo ypač sėkmingi metai.

Lietuviško alaus jau galima paskanauti Pietų Korėjoje, futbolo šalyje Brazilijoje ir dar 26-iose valstybėse. Stiklo ir ventiliuojamų fasadų konstrukcijas projektuojanti bendrovė iš Lietuvos įsitvirtino Skandinavijoje ir netrukus pradės dirbti su dviem projektais už poliarinio rato. 2013 m. jūrų krovinių įmonė Klaipėdoje atidarė visos šalies eksporto sistemai svarbų objektą – Universalų žemės ūkio produktų terminalą. Už šiuos ir dar daugelį kitų pasiekimų LPK šiemet septyniolikai Lietuvos įmonių įteikė „Metų eksportuotojo“ apdovanojimą.

„2013 m. Lietuvos eksporto struktūroje išryškėjo trys lyderiai. Tai – maisto, medienos ir baldų bei tekstilės gaminių sektoriai, kurių eksporto apimtys 2013 m. išaugo atitinkamai 7 proc., 12 proc. ir 8 proc. Stiprius rezultatus parodė logistikos sektorius. Lietuviškos trąšos parduodamos net keturiuose žemynuose, „Lietuvos geležinkeliams“ daugiau nei pusę pajamų atnešė nesumažėjusios eksportuojamų prekių vežimo apimtys. Ženkliai didėjo iš lietuviškų grūdų pagamintų produktų eksportas į Skandinaviją ir Vakarų Europą. Unikalių biotechnologinių vaistų gamintojams 2013 m. atsivėrė dvi milžiniškos rinkos – JAV ir Japonijos“, – naujausius lietuviško eksporto sėkmės pavyzdžius vardijo LPK prezidentas Robertas Dargis.

Metų eksportuotojai renkami jau 13-ą kartą

Nominacija „Lietuvos metų eksportuotojas“ yra vienas iš seniausių LPK teikiamų apdovanojimų. Į nominaciją galėjo pretenduoti visos Lietuvos įmonės, gaminančios lietuviškos kilmės produkciją bei ją eksportuojančios ar teikiančios eksporto paslaugas. Šiemet apdovanojimai teikti dviejose kategorijose.

Nominacijos laureatais didelių įmonių grupėje tapo: UAB „Vilnika“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Staticus“, UAB „Švyturys-Utenos alus“, Įmonių grupė „KG Group“, UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, AB „Lifosa“, UAB „Aurika“, A.R. Baumilų TŪB „Klasikinė tekstilė“, UAB „Vičiūnų grupė“, UAB „Norvelita“.

Vidutinių įmonių grupėje: UAB „Kretingos žvėrininkystės ūkis“, UAB „Elmoris“, UAB „Sicor Biotech“, UAB „Pack Klaipėda“, UAB „Terekas“, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Bendrovės vertintos pagal bendrą eksporto apimtį ir dydį, lyginant su visa produkcijos ir paslaugų apimtimi bei eksporto augimu. Rodikliai buvo lyginami su praėjusių finansinių metų rodikliais. Taip pat vertinti papildomi kriterijai – darbo našumas, investicijos, tarptautinių vadybos ir kokybės standartų diegimas ir taikymas.

Apdovanojimas įteiktas užsienio reikalų ministrui

Per jubiliejinę LPK apdovanojimų ceremoniją taip pat įteiktas LPK „Garbės aukso ženklas“, kuriuo įvertinamas darbas, vystant LPK veiklą bei skatinant Lietuvos verslo ugdymą. Apdovanojimas įteiktas Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui už sėkmingą bendradarbiavimą su LPK Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu ir pasiekimus ginant Lietuvos pramonės ir verslo interesus tarptautiniame lygmenyje bei pagalbą sprendžiant Lietuvos įmonių problemas.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos už nuopelnus LPK veiklai ir indėlį į regionų plėtrą įteiktos LPK garbės viceprezidentui Mykolui Aleliūnui, įmonių „Daivida“, „Baldai Jums“, „PakMarkas“ ir koncerno „Klasmann Deilmann GmbH“ vadovams.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4136],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: