Lpk Logo Lt

Siūlymai dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos reformos pamina teisinės valstybės principus

2018 06 13

Verslo asociacijos ir konfederacijos kreipėsi į šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, Seimą ir kitas institucijas dėl šiuo metu Seimo Sveikatos reikalų komitete svarstomos sveikatos priežiūros įstaigų veiklos reformos. Verslo atstovus ir investuotojus vienijančios organizacijos išreiškė susirūpinimą, kad teikiamo teisės aktų pakeitimų paketo poveikis yra neišdiskutuotas su socialiniais partneriais, siūlomos nuostatos yra prieštaringos ir neužtikrina konstitucinių standartų.

Kreipimesi pažymima, kad Lietuvai reikalinga nacionalinės sveikatos sistemos veiklos optimizacija, skaidrus ir efektyvus šios sistemos įstaigų valdymo ir veiklos priežiūros modelis, tačiau rengiant ir svarstant sisteminius pokyčius turi būti įtraukiami pacientai, medikai ir paslaugų teikėjus atstovaujančių asocijuotų struktūrų atstovai.

Prašoma užkirsti kelią ydingam šios iniciatyvos įgyvendinimo procesui bei pertvarkoms, kurios nepaisant deklaruojamų tikslų gali turėti katastrofiškas pasekmes. Organizacijų kreipimesi pažymima, kad siūlomas įstatymų pakeitimų projektas dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos tinklo sukūrimo diskriminuoja privačias asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Be to, įgyvendinus šiame pakete numatytas nuostatas būtų dar labiau gilinama privataus ir viešojo sveikatos priežiūros sektorių atskirtis bei užkertamas kelias vieningam sveikatos priežiūros kokybės gerinimui – tai pablogins gydymo paslaugų prieinamumą, nes gerokai susiaurins pacientų teisę pasirinkti gydymo įstaigą ir gydytoją.

Siūlomi pakeitimai pamina pacientų interesus ir jų teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą bei nutolsta nuo šią teisę ginančio Konstitucinio teismo išaiškinimo. Aukščiausių šalies vadovų prašoma užtikrinti, kad būtų sudaryta darbo grupė, įtraukiant pacientų, paslaugų teikėjų bei kitų suinteresuotų socialinių partnerių atstovus, kad vyktų konstruktyvus dialogas ir būtų rastas kompromisinis sprendimas probleminiais klausimais.

Organizacijų atstovai atkreipia dėmesį, kad siūlomas reguliavimas turės tiesioginę neigiamą įtaką investicinei aplinkai Lietuvoje: „Jis neabejotinai trukdys pritraukti didesnių tarptautinių bei nacionalinių investicijų į sveikatos priežiūros sektorių, užtrauks neigiamas finansines ir visos valstybės prastos reputacijos pasekmes. Šiuo reguliavimo pasiūlymu yra keliama grėsmė vienai iš esminių Europos Sąjungos vertybių ir laisvių – judėjimo ir veiklos laisvei“, – pažymima kreipimesi.

Kreipimąsi pasirašė asociacija „Investors‘ Forum“, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos pramonės prekybos ir amatų rūmų asociacija bei Lietuvos verslo konfederacija.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2960],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: