Lpk Logo Lt

R.Dargis: „Norint pritraukti užsienio investicijas, savivalda turi imtis lyderio vaidmens“

2015 10 30

Norint, kad regionai taptų gyvybingi, reikalinga 3 polių – švietimo, verslo ir administracijos – sąveika. Šiai dienai daugelis savivaldybių neturi investicijų pritraukimo skyrių – jeigu savivaldai nerūpi regiono ateitis ir ji neturi vizijos, tuomet regionas neturi ateities. Apie tai kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis šiandien, spalio 30 d., dalyvavęs Šiauliuose vykusiose konferencijoje „Eksporto plėtra ir investicijų pritraukimas: Danijos patirtis ir bendros verslo idėjos regiono plėtrai“.

Pasak R.Dargio, Lietuva iš danų gali perimti požiūrį į gamybą ir verslą, taip pat didelę dalį žinių ir patirties, kaip pritraukti investicijas, skatinti eksportą.

„Danija, kaip ir Lietuva, yra maža valstybė, o tokioms valstybėms reikalinga ypač greita reakcija į pokyčius globaliose rinkose. Matome, kad pasaulyje vyrauja tendencija, kai gamyba artėja prie vartotojo. Suvienijus pajėgas būtų galima sukurti sąlygas užsienio įmonėms perkelti gamybą iš Kinijos ir trečiojo pasaulio šalių į Lietuvos regionus. Tai suteiktų mūsų verslui didesnes galimybes augti ir ženkliai prisidėtų prie darnios visos valstybės ekonominės plėtros,“ – sakė LPK prezidentas.

Danija, kaip ir Lietuva, yra maža valstybė, o tokioms valstybėms reikalinga ypač greita reakcija į pokyčius globaliose rinkose. Matome, kad pasaulyje vyrauja tendencija, kai gamyba artėja prie vartotojo. Suvienijus pajėgas būtų galima sukurti sąlygas užsienio įmonėms perkelti gamybą iš Kinijos ir trečiojo pasaulio šalių į Lietuvos regionus. Tai suteiktų mūsų verslui didesnes galimybes augti ir ženkliai prisidėtų prie darnios visos valstybės ekonominės plėtros.

Renginyje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad investuotos Europos Sąjungos lėšos turi suteikti impulsą regionų plėtrai ir mažinti krizės metais išaugusią ekonominę ir socialinę atskirtį nuo didmiesčių.

Pasak R.Dargio, LPK pagaliau pavyko atkreipti Vyriausybės dėmesį į kryptingo darbo su regionais svarbą. Tačiau šiuo metu investicijų į regionus neigiamą vektorių būtina pakeisti į teigiamą: kurti klasterius pramonės srityse, spręsti demografijos ir migracijos problemas, stiprinti administracinius gebėjimus, užtikrinti, kad švietimo sistema regionuose rengtų kvalifikuotus ir darbo rinkai ypač reikalingus specialistus.

„Šiauliuose veikia stipri Šiaulių valstybinė kolegija, kuri jau bando derinti mokymo programas su verslu ir atliepti darbo rinkos poreikius. Tačiau šio regiono universitetai dar nepadarė reikiamų išvadų ir dėl to jų programose vis dar dominuoja humanitarinės ar socialinės krypties programos. Pavyzdžiui, Šiaulių universitete beveik 75 proc. visų programų yra humanitarinės, socialinės ar menų krypties. Renkantis regioną investicijoms, užsienio kompanijos pirmiausia atsižvelgia į kvalifikuotos darbo jėgos pasiūlą,“ – pabrėžė R.Dargis.

Anot R. Dargio, dar viena svarbi sritis, kurią sustiprinus būtų galima sulaukti daugiau dėmesio iš užsienio investuotojų, tai – savivalda.

„Po šiais metais vykusių tiesioginių merų rinkimų savivaldybės gavo galimybę savarankiškai vystyti regionus. Tik stipri savivalda, aktyvūs savivaldybių gyventojai, regionuose liekantis jaunimas ir jų visų bendrai kuriamas sociumas padės užtikrinti, kad regionuose būtų gera ne tik dirbti, bet ir gyventi,“ –  apibendrino LPK prezidentas.

Renginį organizavo Šiaulių pramonininkų asociacija (ŠPA) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir Šiaulių miesto savivaldybe. Jame taip pat dalyvavo Danijos karalystės ambasadorius Lietuvoje Dan E. Frederiksen, „Versli Lietuva“ komercijos atstovė Danijoje, taip pat Danijos pramonės konfederacijos „Dansk Industri“, Danijos prekybos rūmų atstovai, Danijos plastiko įmonių vadovai, Lietuvoje dirbančių Danijos kapitalo įmonių atstovai.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Diskusijoje dėl MMA ir vėl alergi...

2024 06 19
Saad Chaudhry Ynm4kstg78i Unsplash

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767
Archyvas, Danija, investicijos, konkurencingumas, Pranešimai žiniasklaidai, regionai, Savivaldybės, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3952],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Danija, investicijos, konkurencingumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, regionai, Savivaldyb\u0117s, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="505">

Įrašykite paieškos frazę: