Lpk Logo Lt

R.Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

2015 10 14

Šiandien, spalio 14 d., Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri sukurs dar palankesnes sąlygas bendradarbiauti tarpusavyje, siekiant panaudoti turimą potencialą užsienyje, formuojant ir įgyvendinant Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumui stiprinti būtinas priemones, padėti Lietuvos pramonei ir verslui būti konkurencingais tarptautinėse rinkose, telkti Lietuvos verslą ir visuomenę, kuriant pilietinę visuomenę.

LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad LPK partneriais taps visuomeninė organizacija, turinti labai platų ryšių tinklą užsienyje ir vienijanti tarptautinę patirtį sukaupusius lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedančius prie valstybės pozicijų stiprinimo pasaulyje. Pasak jo, dar aktyviau išnaudodami įvairių formatų bendradarbiavimo galimybes, prisidėsime prie bendro mūsų tikslo – Lietuvos žinomumo didinimo ir konkurencingumo stiprinimo.

„Džiaugiamės, kad dirbsime kartu su „Global Lithuanian Leaders“ – organizacija, kuri veikia kaip Lietuvai reikalingus profesionalus jungiantis tinklas. Šiandieniniame globaliame pasaulyje geografinė samprata jau nėra svarbi, svarbiausia – ar turi noro ir galimybių dirbti kartu. „Global Lithuanian Leaders“ kuria būtent tokias galimybes, palaiko puikią komunikaciją su užsienio lietuviais ir vykdo programas, jungiančias užsienyje esančius lietuvius su Lietuva. Tikiu, kad dirbdami kartu galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą, parodydami, jog Lietuvoje turime labai daug galimybių siekti karjeros. Ypatingą dėmesį skirsime mokslo sektoriui  – kad užsienyje dirbantys jauni lietuviai mokslininkai būtų pakviesti grįžti į Lietuvą ir globojami mokslo institucijų bei įmonių,“ – sakė R.Dargis.

„Global Lithuanian Leaders“  tinklas jungia daugiau nei 700 narių iš 45 šalių, tarp kurių – aukšto lygio verslininkai, mokslininkai ir ekspertai, norintys prisidėti prie tarptautinių mūsų šalies pozicijų stiprinimo ir auginimo. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos pramonininkų konfederacija padės įtraukti daugiau tarptautinių profesionalų, vykdant teigiamų pokyčių iniciatyvas svarbiausiose Lietuvos augimui srityse – gerinant švietimo kokybę, diegiant inovacijas, pritraukiant investicijas,“ – sakė GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos.

GLL veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas tarptautiniams profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė. Kokiomis ekonomikos sąlygomis dirbs ateinant...

2024 07 11
Eglė Stonkutė

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

Seime vykusioje diskusijoje LPK akcentavo būtinybę užsiti...

2024 05 09
Photo 2024 05 08 17 44 24
Archyvas, ekonomika, Emigracija, GLL, Jaunimas, migracija, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3990],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Emigracija, GLL, Jaunimas, migracija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: