Lpk Logo Lt

Pristatytas Specialistų kvalifikacijų žemėlapis

2015 01 16

2015 m. sausio 20 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje vyko pristatymas tema: Švietimo sistemos paruošiamų absolventų pasiskirstymas darbo rinkoje.

Siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie specialistų poreikio struktūrą ir išsiaiškinti, kurios specialybės baigusiesiems yra reikalingiausios ir turi daugiausiai galimybių, yra kuriamas Specialistų kvalifikacijų žemėlapis. Jis taip pat padės įvertinti, kurių aukštųjų mokyklų absolventai yra patraukliausi darbdaviams, ir matyti esamą profesijų panoramą. Specialistų kvalifikacijų žemėlapis – tai iš įvairių duomenų šaltinių (SODRA, VMĮ, LDB, Gyventojų registras, Diplomų ir atestatų registras ir kt.) surinkti duomenys apie Lietuvos dirbančiųjų profesiją, išsilavinimą, karjerą, migraciją ir pan. ir patalpinti vienoje duomenų saugykloje, kuri būtų prieinama visiems norintiems ir teisės aktų nustatyta tvarka turintiems teisę juos analizuoti.

Specialistų žemėlapio parengimas yra vienas iš prioritetinių Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos sričių, kurį rengia ŠMM, ŪM ir SADM. Šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerijai pavedus Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko pirminę specialistų kvalifikacijos žemėlapio – 2013 m. absolventų įsidarbinamumo – analizę.

Pranešėjai: Jurgita Petrauskienė, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) direktorė ir Povilas Grigas MOSTA metodininkas.

Renginyje bus apžvelgti atlikto tyrimo-specialistų kvalifikacijos žemėlapio (absolventų įsidarbinamumo) analizė ir joje keliami klausimai:

  • Kokių švietimo sričių absolventų dabar labiausiai reikia darbo rinkai?
  • Kas įsidarbina greičiausiai ir gauna didžiausius atlyginimus?

Dalyvavo Švietimo sistemos ir darbdavių organizacijų suinteresuotieji bei valstybinių institucijų atstovai.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, Jaunimas, pramonė, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4092],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Jaunimas, pramon\u0117, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: