Pramonininkai steigia Lietuvos–Malaizijos verslo tarybą
Vasario 28 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje vyko Lietuvos–Malaizijos verslo tarybos steigiamasis susitikimas, kuriame buvo pristatytos ekonominių ir prekybinių santykių perspektyvos tarp Lietuvos ir Pietryčių Azijos šalių įmonių.
Aštuonerių metų darbo patirtį Azijos regione turintis Paulius Kunčinas, vadovaujantis Didžiosios Britanijos konsultacinės ir leidybinės firmos „Oxford Business Group“ veiklai Azijoje, sako, kad Malaizijos rinka laikoma tiltu į sparčiai augantį Pietryčių Azijos ASEAN regioną.
„Šiame regione Lietuvos pramonininkai turėtų išnaudoti maisto produktų, pirmiausia pieno ir saldumynų, vandens ir vaisvandenių, alkoholinių gėrimų eksporto galimybę. Tarptautiniuose verslo ir politikos renginiuose asmeniškai sutinkami aukščiausio lygio Azijos lyderiai domisi kapitalo investavimu į energetikos, gamybos, transporto ir finansų sektorius Europoje, kuo galėtų pasinaudoti Lietuva“, – sako pristatymą apie verslo galimybes Pietryčių Azijoje rengiantis P. Kunčinas.
“Verslo tarybos atsiradimas pramonininkams gali suteikti galimybę pasinaudoti Azijos rinkos privalumais ir sparčiai augančia šio žemyno rinka, ko iki šiol Lietuva neišnaudojo. Jau įgyta Lietuvos atstovų patirtis dirbant su tarptautinėmis korporacijomis gali padėti Lietuvos pramonininkams diversifikuoti eksporto struktūrą, kurio didžiausiai dalis tenka iš recesijos besivaduojančiam mūsų kontinentui”, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
P. Kunčino vadovaujama „Oxford Business Group“ atstovybė Azijoje dirba investicijų pritraukimo į regioną klausimais su tarptautinėmis kompanijomis, tarp kurių yra Barclays, Standard Chartered, Rio Tinto, British Gas, British Petroleum, Rolce Royce, PWC, Shell, Anglo American, London Stock Exchange.
2012 m. ASEAN regiono BVP išaugo 6 proc., o apjungtas ASEAN narių (Malaizija, Filipinai, Indonezija, Singapūras, Tailandas, Brunėjus, Vietnamas, Laosas, Mianmaras, Kambodža) sukuriamas BVP užima dešimtą vietą pasaulyje. Nuo 2015 m. įsigaliosianti ASEAN bendra prekių ir paslaugų laisvo judėjimo vidaus rinka ES laisvos rinkos pavyzdžiu dar labiau išaugins jos potencialą.
ASEAN rinka pasižymi ne tik sparčia ekonomikos plėtra, bet ir didele fizine vartojimo rinka – bendras ASEAN šalių populiacija šiuo metu siekia 600 mln. gyventojų (palyginimui, ES populiacija šiuo metu – 503 mln. gyventojų).
Malaizija, kaip ir daugelis kitų ASEAN regiono valstybių, pasižymi kapitalo pertekliumi ir aktyviai ieško strateginių partnerių Europoje siekiant investuoti savo perteklinį kapitalą į perspektyvius projektus.