Lpk Logo Lt

Pramonės įmonių vadovų nuosaikų optimizmą kelia augantis eksportas

2017 08 28

2017 m. III ketvirtį didžiausių pramonės įmonių vadovų nuotaikos, kaip ir metų pradžioje, išlieka stabiliai optimistinės. Plėtros tikimasi medienos, metalų, chemijos bei elektronikos pramonės sektoriuose – tai rodo naujausi Lietuvos pramonininkų konfederacijos skaičiuojamo pramonės lūkesčių indekso (PLI) šių metų III ketvirčio duomenys. Tam daugiausiai įtakos turi teigiamos eksporto prognozės: vadovai tikisi auginti užsakymų skaičių eksporto rinkose, atitinkamai, didinti gamybos apimtis.

2017 m. III ketvirtį PLI rodo Lietuvos rinkoje išliekančias sąlyginai teigiamas pramonės vadovų nuotaikas – bendras indekso įvertis išlieka pozityvus ir beveik nepakitęs nuo metų pradžios, siekiantis 67 punktus (6 proc. punktais aukščiau, lyginant su 2016 m. III ketv. PLI). Tai liudija apie stabiliai augančią šalies pramonę, o kartu ir ekonomiką. Apklausos duomenimis didžiausias užtikrintumas, o taip pat ir sparčiausias augimas trečią šių metų ketvirtį bus matomas elektronikos, mašinų ir įrenginių, medienos ir baldų pramonės sektoriuose. Nors optimistinės nuotaikos pastebimos beveik visuose apdirbamosios pramonės sektoriuose, tačiau maisto ir tekstilės pramonės lūkesčiai krenta jau keletą periodų iš eilės (55 proc. punktai maisto pramonės, 57 proc. punktai tekstilės pramonės atitinkamai).

Daugiau informacijos ir visą tyrimą rasite čia

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

E. Stonkutė: Ką šiais metais laiške Kalėdų Seneliui norėt...

2023 12 19
Luann Hunt R6r8jxhtwik Unsplash

ES ministrai priėmė bendrąją poziciją dėl Net zero pramon...

2023 12 12
Juan Encalada V1ipqy Fd4 Unsplash
2017, 3 ketvirtis, Archyvas, Eksportas, gamyba, investicijos, lpk, Lukesciai, pramonininkai, Pranešimai žiniasklaidai, prognozes, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3323],"category_name":"Naujienos","tag":"2017, 3 ketvirtis, Archyvas, Eksportas, gamyba, investicijos, lpk, Lukesciai, pramonininkai, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, prognozes, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: