Lpk Logo Lt

Patvirtinta VšĮ „Investuok Lietuvoje“ tarybų sudėtis

2014 04 30

Ūkio ministerija patvirtino VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Patarėjų tarybos sudėtį. Taryba, teikianti nuomonę ir patarimus dėl investicinės aplinkos gerinimo „Investuok Lietuvoje“ administracijai, sudaryta iš 12 ministerijų bei privataus verslo atstovų.

Pagrindinė Patarėjų tarybos funkcija – teikti siūlymus dėl investicinės aplinkos gerinimo. Patarėjų taryba taip pat vykdo stebėseną ir vertina, kaip VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendina numatytas investicinės aplinkos gerinimo priemones.

Patarėjų tarybą sudaro energetikos, socialinės apsaugos ir darbo, aplinkos ir susisiekimo viceministrai, Vyriausybės kancleris bei 6 „Investuotojų forumo“ pasiūlyti verslo atstovai. Ūkio ministerijos nutarimu į tarybą paskirti verslo atstovai – Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Panevėžio įmonės „Amilina“ generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas, verslininkas Antanas Zabulis bei investicinės bankininkystės grupės „Žabolis ir partneriai“ vadovaujantysis partneris Alvydas Žabolis. Patarėjų tarybos sudėtis tvirtinama ketverių metų kadencijai arba iki įstaigos dalininkų pasikeitimo.

„Užsienio verslininkų įvertinimai rodo, kad Lietuvos konkurencingumas auga – mūsų investicinę aplinką giria vokiečiai, ja aktyviai domisi Skandinavijos šalys, į Lietuvą žengia vis daugiau JAV įmonių. Tačiau privalome išlikti konkurencingi ir imtis dar aktyvesnių veiksmų gerinant investicinę aplinką. Patarėjų taryba, sudaryta iš verslo ir ministerijų atstovų, leis užtikrinti greitą ir tiesioginį dialogą tarp verslo ir Vyriausybės ir taip prisidės prie investicijų plėtrai labiausiai kliudančių problemų sprendimo“, ‒ teigia LR Ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak, l.e.p. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus, Patarėjų taryba – išskirtinai svarbi siekiant glaudaus bendradarbiavimo su ministerijų atstovais ir efektyvaus sisteminių problemų sprendimo: „Investicinė aplinka apima labai platų spektrą sąlygų, lemiančių tiek vietos verslininkų, tiek investuotojų galimybes šalyje, pradedant darbo santykiais ir teritorijų planavimu, baigiant energijos tiekimo užtikrinimu, logistikos vystymu ir kt. Tai yra vienas svarbiausių veiksnių renkantis vietą investicijoms, o dauguma investuotojams kylančių problemų yra sisteminės ir turi būti sprendžiamos glaudžiai bendradarbiaujant su Vyriausybe. Todėl VšĮ „Investuok Lietuvoje“ daug tikisi iš Patarėjų tarybos ir kelia jos nariams aukštus reikalavimus. Esame pasirengę pradėti darbus ir tikimės didelio tarybos narių indėlio bei pagalbos gerinant investicinę aplinką ir didinant Lietuvos konkurencingumą“, ‒ tvirtina A. Arnašius.

Remiantis VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įstatais, Patarėjų tarybos posėdžiai turi būti šaukiami mažiausiai kartą per metus, tačiau planuojama juos šaukti bent kartą per ketvirtį. Patarėjų tarybos nariams už darbą nėra atlyginama.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4140],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: