Lpk Logo Lt

Lietuvos ir Malaizijos verslo įmonės ir asociacijos pasirašė 15 memorandumų dėl bendradarbiavimo

2013 12 17

Gruodžio 9 d. Ūkio ministerijoje įvyko ūkio ministro Evaldo Gusto ir Malaizijos Perako valstijos Vyriausybės vadovo dr. Abduo Kadiro Zambry susitikimas, po kurio Lietuvos ir Malaizijos verslo įmonės ir asociacijos pasirašė penkiolika memorandumų dėl bendradarbiavimo.

„Šiandien Lietuvos ir Malaizijos verslo atstovai Ūkio ministerijoje pasirašė penkiolika memorandumų dėl glaudesnio bendradarbiavimo lazerių technologijų, atsinaujinančios energijos, eksporto, logistikos, turizmo ir švietimo srityse. Malaizijos Vyriausybė ir verslo atstovai domisi Lietuva kaip potencialia prekybos ir investicijų partnere. Pasirašyti memorandumai sustiprins šalių ekonominius ryšius, leis aktyviau bendradarbiauti įvairiose verslo srityse“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro, Lietuva ir Malaizija galėtų sukurti tiekimo grandinę tarp Baltijos regiono ir Pietryčių Azijos tautų organizacijos (ASEAN), kuria Lietuvos gamintojai galėtų pasinaudoti eidami į Pietryčių Azijos rinkas, o Malaizijos įmonės pasiektų Europos Sąjungos ir Nepriklausomų valstybių sandraugos rinkas.

Bendradarbiavimo memorandumus pasirašė:
1. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) su naudingųjų iškasenų gavybos ir statybų sektoriuje dirbančia kompanija „Bonanza Venture holdings“ (pasirašyti du memorandumai);
2. LPK su Malaizijos Perako valstijos vystymo korporacija;
3. UAB „Rūta“, UAB „Biržų duona“ ir AB Vilkyškių pieninė su Malaizijos Perako valstijos valstybine žemės ūkio plėtros korporacija;
4. VšĮ Eksporto centras su Malaizijos Perako valstijos valstybine žemės ūkio plėtros korporacija;
5. AB „Pieno žvaigždės“ su Malaizijos Perako valstijos valstybine žemės ūkio plėtros korporacija;
6. Lietuvos turizmo rūmai su Malaizijos Perako valstijos vystymo korporacija;
7. Lietuvos turizmo rūmai su Meru slėnio golfo ir užmiesčio klubu;
8. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas su Malaizijos Perako valstijos vystymo korporacija;
9. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas su tarptautiniu mokyklų tinklu „Tenby“;
10. UAB „Nordic Industries“ su transporto paslaugų kompanija „Integrax Berhad“;
11. UAB „BOD Group“ su investicijų skatinimo Perake kompanija „InvestPerak“;
12. Lietuvos lazerių asociacija su Malaizijos Perako valstijos vystymo korporacija;
13. Lietuvos lazerių asociacija su investicijų skatinimo Perake kompanija „InvestPerak“;
14. UAB „Alna Group“ su nekilnojamojo turto vystymo kompanija „Dwitasik Ventures“.

Malaizijos Perako valstijos Vyriausybės vadovo dr. Abduo Kadiro Zambry vadovaujama delegacija gruodžio 8–10 d. lankosi Lietuvoje. Delegacija susitinka su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, ūkio ministru Evaldu Gustu, Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku, Druskininkų meru Ričardu Malinausku, LPK vadovais, lankosi verslo įmonėse, susipažįsta su transporto, gamybos ir turizmo verslo infrastruktūra.

Malaizijos Perako valstijos Vyriausybės ir verslo atstovus apsilankyti Lietuvoje pakvietė ūkio ministras Evaldas Gustas per š. m. rudenį vykusį Lietuvos vyriausybinės delegacijos vizitą Malaizijoje.

2013 m. birželio 30 d. tiesioginės Malaizijos investicijos Lietuvoje sudarė 0,18 mln. litų. 2013 m. sausio–rugsėjo mėn. Malaizija tarp 192 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą buvo 76, pagal eksportą – 86, o pagal importą – 60 vietoje.

2013 m. sausio–rugsėjo mėn. į Malaiziją daugiausia eksportuota kviečių ir kviečių krakmolo, trąšų, optikos, matavimo, medicinos prietaisų, gyvūninės kilmės produktų, netauriųjų metalų ir jų dirbinių, mašinų, mechaninių ir elektros įrenginių. Iš Malaizijos daugiausia importuota kėlimo, pakrovimo ir iškrovimo įrenginių, guolių, transporto priemonių detalių, plastiko dirbinių.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4161],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: