Lpk Logo Lt

Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai patars, kaip Lietuvai padidinti konkurencingumo rodiklius

2015 11 05

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) gruodžio 1 d. organizuoja Metų ekonomikos forumą, kuriame, Lietuvos verslo lyderiai turės galimybę kartu su Pasaulio ekonomikos forumo ekspertais bei pasaulio konkurencingiausių šalių – Šveicarijos, Vokietijos, JAV, Suomijos – politikos, verslo ir ekonomikos atstovais aptarti pasaulio, Europos šalių, o tarp jų ir Lietuvos konkurencingumo pažangą bei problemas.

„Tai – svarbiausias šalies ekonomikos forumas, kuris suteiks galimybę Lietuvos verslo bendruomenei ir viešojo sektoriaus atstovams su pasaulyje gerai žinomais aukšto lygio ekspertais aptarti aktualiausius 2015 metų ir ateities ekonominius klausimus. Šiais metais daug dėmesio skiriame konkurencingumo temai, nes tik  įgyvendinę svarbius Lietuvos ekonomikos augimą ir konkurencingumą didinančius politinius sprendimus, galėsime užtikrinti tvarią valstybės plėtrą,“ – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

Metų ekonomikos forumo metu Vilniuje bus diskutuojama šiomis temomis:

  • Kurios pasaulio šalys yra konkurencingiausios? Kurios atsilieka ir kodėl?
  • Konkurencinga Lietuva: kas mus stumia į priekį ir kas traukia atgal? Kaip įveikti konkurencingumo kliūtis Lietuvoje: ko mes galime pasimokyti iš kitų šalių?
  • Šiaurės ir Baltijos šalių konkurencingumas: kokios galimybės stiprinti bendradarbiavimą?

Forumo dalyviai turės unikalią galimybę pirmą kartą tiesiogiai klausytis ir diskutuoti kartu įtakingais Pasaulio ekonomikos forumo ekspertais. Philipp Rösler, Pasaulio ekonomikos forumo Regioninių strategijų centro vadovas ir valdybos narys, pristatys 2015–2016 m. Globalaus konkurencingumo ataskaitą ir atsakys renginio dalyviams kylančius į klausimus. Caroline Galvan, ekonomistė, Pasaulio ekonomikos forumo Pasaulio konkurencingumo ir rizikos komandos narė kalbės apie Lietuvos konkurencingumo spragas ir galimybes jas pašalinti.

Forumo diskusijose taip pat dalyvaus ir savo patirtimi bei įžvalgomis dalinsis prof. Rudolf Minsch, Šveicarijos Verslo Federacijos Economiesuisse generalinės direktorės pavaduotojas, Stefan Mair, Vokietijos pramonės federacijos (BDI) Vykdomosios valdybos narys,Jussi Mustonen, Suomijos pramonės federacijos (EK) ekonomikos ir ekonominės politikos direktorius, Andreas Galanakis, Amerikos prekybos rūmų Europos Sąjungoje Politikos direktorius.

Kasmet Pasaulio ekonomikos forumo apskaičiuojamas „Globalaus konkurencingumo indeksas“ yra vienas išsamiausių konkurencingumo tyrimų, matuojantis daugiau nei 140 pasaulio valstybių konkurencingumo lygį. Jis įvertina tokius faktorius, kaip institucijų kokybė, transporto bei informacijos ir komunikacijos technologijų infrastruktūra, švietimas, rinkos efektyvumas (prekių, darbo ir finansų), taip pat šalies gebėjimas diegti naujoves.

Lietuva pagal šį indeksą 2015 m. šoktelėjo net 5 pakopomis aukštyn ir užėmė 36-tą vietą.

Registracija į renginį vyksta iki lapkričio 27 d.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena
Archyvas, Dalia Grybauskaitė, ekonomika, investicijos, konkurencingumas, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Verslas, Visos naujienos, WEF"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3948],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Dalia Grybauskait\u0117, ekonomika, investicijos, konkurencingumas, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Verslas, Visos naujienos, WEF","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="508">

Įrašykite paieškos frazę: