Lpk Logo Lt

Pasaulinė ekonomikos žvaigždė profesorius Klausas Schwabas spalio 13 d. lankysis KTU

2017 10 10

„Tai yra unikalus šansas pamatyti pasaulinio garso asmenį, išgirsti žmogų, kuris yra vienas iš „konkurencingumo“ sąvokos kūrėjų ir diegėjų, galimybė gauti žinias čia ir dabar bei sulaukti tiesioginio atsakymo į savo klausimą paskaitos metu. Tai – galbūt vieną kartą gyvenime pasitaikanti proga“, – apie Kauno technologijos universiteto (KTU) garbės daktaro regalijų įteikimą Pasaulio ekonomikos forumo steigėjui profesoriui Klausui Schwabui, kuris spalio 13 d. KTU skaitys viešą paskaitą, kalbėjo Universiteto Senato pirmininkas Rytis Krušinskas.

Ekonomikos ir inžinerijos mokslų daktaras K. Schwabas, plėtodamas ketvirtosios pramonės revoliucijos koncepciją parašė knygą „Ketvirtoji pramonės revoliucija“, kuri spalio 12 d. bus pristatyta „Metų ekonomikos forume 2017”, Vilniuje.

KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) profesoriaus Rimanto Gataučio įsitikinimu, tokios knygos tampa kryptimi, kelrodžiu mokslininkams ir sprendimų priėmėjams. „Ši knyga – minčių šaltinis, penas  mąstytojams, mokslininkams. Remiantis  šios knygos idėjomis, galima plėtoti įvairius tyrimus, koncepcijas“, – neabejoja R. Gatautis.

Garbės daktaras – universiteto ambasadorius

KTU Senato pirmininkas R. Krušinskas pažymi, kad Universitete jau kurį laiką diskutuojama apie ketvirtosios pramonės revoliucijos svarbą ir skvarbą Lietuvoje: „Bendradarbiaujant su Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK), kuri inicijavo šios pasaulinio lygio asmenybės atvykimą į Lietuvą, KTU Senate priėmėme sprendimą dėl KTU garbės daktaro vardo suteikimo būtent profesoriui K. Schwabui.“

Jo moksliniai darbai yra dažnai cituojami KTU studentų: tiek doktorantų disertacijose, tiek magistrantų darbuose. Pasak R. Krušinsko, žvelgiant į ateitį, ne tik mokslinių tyrimų, bet ir Universiteto tarptautinio žinomumo kontekste, tarp KTU ambasadorių – garbės daktarų – turėti ir profesorių K. Schwabą, yra didelė garbė. R. Krušinskas skuba pabrėžti, kad K. Schwabo tapimas KTU garbės daktaru – kur kas daugiau nei tik prestižas: „Stipresnis ryšys su tokiu iškiliu žmogumi leidžia pasvarstyti apie naujas galimybes: kaip pateikti daugiau informacijos apie Lietuvą Pasaulio ekonomikos forume, paskatinti investuotojų atėjimą į Lietuvą, kalbėti apie naujausias mokslo žinias, paremtas aktualia informacija.“

Darbai turėjo įtakos pasaulio politikai

Pasaulio ekonomikos forumo (angl. „World Economic Forum“) steigėjas ir valdybos pirmininkas K. Schwabas yra pasakęs, kad didžiausias šiandienos pokytis yra tas, kad ne jaunoji karta mokosi iš senosios, o priešingai – jaunimas suteikia vyresniesiems žinių apie šiandieninį pasaulį.

Vykstant ketvirtajai pramonės revoliucijai, kurios koncepciją plėtojo, tyrė ir savo knygoje aprašė K. Schwabas, atsižvelgiant į technologijų vystymosi iššūkius, įmonės turi skaitmenizuotis, įvertindamos tai, jog drastiškai keisis gamybos ir verslo modeliai.

Kalbėdamas apie 45-ąjį KTU garbės daktarą, R. Gatautis pažymi, kad tai žmogus, davęs tam tikrą toną, pagal kurį dabar bando „žygiuoti“ tiek Europos Sąjunga, tiek atskiros pasaulio valstybės.

„Tai, ką K. Schwabas nuveikė mokslo pasaulyje, taip pat turi labai stiprų atgarsį ir poveikį politikoje. Pasiremdamos jo atliktais arba inicijuotais tyrimais, stambiausios pasaulio valstybės įgyvendina strateginius žingsnius, jo išvadomis grindžiamos politinės darbotvarkės, pavyzdžiui, Davoso forumo Šveicarijoje“, – teigė R. Gatautis.

Kviesdamas akademinę bendruomenę ir plačiąją visuomenę į garbės daktaro regalijų įteikimą ir atvirą K. Schwabo paskaitą Universitete, R. Gatautis akcentuoja tiesioginio ryšio svarbą. „Jeigu žmogų domina ekonomika, antreprenerystė, konkurencingumas, ketvirtoji pramonės revoliucija, apsilankymas K. Schwabo paskaitoje yra galimybė tai suprasti giliau arba pažinti naujai“, – sakė jis.

„Nors mokslininkai vengia vieni kitus apibūdinti šiuo žodžiu, tokių žvaigždžių kaip Klausas Schwabas į Lietuvą atvyksta vienetai“, – nepraleisti progos sudalyvauti neeiliniame renginyje ragino R. Gatautis.

Spalio 12 d.prof. Klausas Schwabas kalbės ir knygą „Ketvirtoji pramonės revoliucija” pristatys „Metų Ekonomikos Forume 2017”, Vilniaus Rotušėje.

Kauno technologijos universiteto (KTU) garbės daktaro regalijos profesoriui Klausui Schwabui bus įteiktos spalio 13 d. 11.00 val. KTU Kultūros centro Didžiojoje salėje. 14.00 – 14.45 val. toje pačioje salėje prof. K. Schwabas skaitys atvirą paskaitą „Leadership Challenges in the age of the Fourth Industrial Revolution“ (liet. „Lyderystės iššūkiai ketvirtosios pramonės revoliucijos amžiuje“).

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, KTU Garbės daktaro regalijos, MEF, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3264],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, KTU Garb\u0117s daktaro regalijos, MEF, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: