Lpk Logo Lt

Naujame Mokslo ir studijų įstatyme verslas pasigenda pažangos

2016 07 01

Šią savaitę Seimo priimtame naujame Mokslo ir studijų įstatyme verslas pasigenda aiškios krypties ir konkrečių veiksmų studijų kokybei gerinti. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pastebi, kad įstatyme patikslintos problemų keliančios vietos, o esminių ir reikšmingų aukštojo mokslo sistemą gerinančių pokyčių nėra padaryta.

LPK nuomone, užuot ieškojus kokybės gerinimo instrumentų, daug laiko buvo skirta sugrąžinti Lietuvą 10-15 metų atgal, panaikinant pažangų aukštųjų mokyklų valdymo modelį. Džiaugiamės, kad balsuodami  Seimo nariai apsisprendė nedrausti visuomenės atstovams bei socialiniams partneriams ir toliau įsitraukti į aukštųjų mokyklų valdymą ir padėti priimti galbūt nepopuliarius, tačiau reikalingus sprendimus, kurie padėtų visapusiškai tobulinti universitetų ir kolegijų valdymą.

Nors sudarytos sąlygos pramoninei doktorantūrai, apie kurios reglamentavimo poreikį LPK kalbėjo jau daug metų (numatoma galimybė mokslo ir studijų institucijoms doktorantūrą vykdyti kartu su verslo subjektais), tačiau tik tokie pakeitimai per ketverių metų darbą tikrai atrodo nepakankami.

LPK vertinimu, įstatyme trūksta dėmesio moksliniams tyrimams ir  inovacijoms, kurių svarbą išskyrė Prezidentė, teikdama Seimui mokslo ir inovacijų politikos kaitos gaires, kurias, tikimasi, Seimas patvirtins rudens sesijos pradžioje.

Priėmus įstatymą pagrindinis Švietimo ir mokslo ministerijos dėmesys aukštojo mokslo srityje turi būti skiriamas labai detaliai aukštųjų mokyklo tinklo optimizavimo analizei ir kitiems darbams, kuriuos įgyvendinti teks jau kitai Vyriausybei.

Verslas jau ne pirmus metus pabrėžia, kad reikalinga reali aukštųjų mokyklų konsolidacija, neskiriant finansavimo tuščių patalpų silpnuose universitetuose šildymui ir išpūstų administracinių aparatų išlaikymui.

Būtina konsoliduoti išteklius ir finansuoti tik stipriausius, o ne dešimtis pavienių universitetų ir kolegijų.

LPK siūlo priimti kuo ambicingesnę mokslo ir studijų kokybės gerinimo bei mokslo ir studijų institucijų išteklių konsolidavimo koncepciją ir ją pradėti nedelsiant įgyvendinti.

Susijusios naujienos

Startavo KURSUOK.lt: verslas sveikina ir viliasi didesnės...

2024 01 26
Andrew Neel Qlqnalpe0ra Unsplash

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3666],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: