Lpk Logo Lt

Naujai perrinktas LPK prezidentas R.Dargis: „Galime turėti daug geresnę ir stipresnę valstybę“

2016 05 11

Gegužės 11 d. LPK antrai ketverių metų prezidento kadencijai perrinko Robertą Dargį. Iš 130 balsavime dalyvavusių LPK delegatų už R.Dargį balsavo 121 delegatas, 6 delegatai balsavo prieš, 2 balsavimo biuleteniai buvo sugadinti.

„Ačiū LPK nariams ir jų delegatams už pasitikėjimą. Šiandien geras ir prasmingas laikas kalbėti, nes ateina rimti rinkimai, kai formuosime naują parlamentą, kuris atstovaus Lietuvos žmonėms. Formuosime naują vyriausybę, kuri vykdys parlamento pavestus darbus. Noriu paprašyti ir tikiuosi labai aktyvaus mūsų asociacijų dalyvavimo – nuo to, kaip mes kalbėsime, kokias problemas kelsime, apie ką diskutuosime ir kokius sprendimus siūlysime, priklausys, kaip Lietuva pasirengs tam laikui, kai reikės parodyti, kokie mes esame konkurencingi ir stiprūs. Ir tam reikia mūsų visų sutelkto bendro darbo“, – susirinkusiems konfederacijos nariams sakė perrinktasis prezidentas.

Noriu paprašyti ir tikiuosi labai aktyvaus mūsų asociacijų dalyvavimo – nuo to, kaip mes kalbėsime, kokias problemas kelsime, apie ką diskutuosime ir kokius sprendimus siūlysime, priklausys, kaip Lietuva pasirengs tam laikui, kai reikės parodyti, kokie mes esame konkurencingi ir stiprūs. Ir tam reikia mūsų visų sutelkto bendro darbo.

R.Dargis atkreipė dėmesį, kad šiandien per mažai kalbama apie valstybę, tikimasi, kad kažkas kitas yra atsakingas už ją: „Galvojam, kad politikai sukurs valstybę tokią, kokia mums yra reikalinga. Valstybės būna stiprios ir valstybės būna silpnos, bet, visų pirma, valstybės yra visų mūsų pačių atspindys. Kokie esame mes, tokią ir turime valstybę. Aš manau, kad mes ją galime turėti daug geresnę ir stipresnę.“

Pokyčiai pasaulyje, ketvirtoji pramonės revoliucija, pasak jo, verčia daugiau kalbėti apie žmogaus vietą darbo rinkoje bei daugiau galvoti apie tai, kaip žmonės kurs savo gerbūvį ir ateitį, kaip paruošti bus tie žmonės, kurie po 10-15 metų kurs Lietuvą.

„Pasikeitęs pasaulis reikalauja visiškai kitokio supratimo. Mums reikia ne autoritarinių, o įkvepiančių lyderių, kurie vestų Lietuvą į priekį. Ir tam reikia mūsų visų pasiaukojimo, įsipareigojimo, supratimo, kad tik augindami paprastą žmogų Lietuvoje mes galime tikėtis kitokios ir pačios valstybės, nes kiekvieno žmogaus darbas ir jo vertybės iš esmės yra tas pagrindas, ant kurio stovi valstybės ateitis. Todėl noriu pakviesti mūsų narius būti aktyviais naujos Lietuvos kėlėjais, kaip ir mūsų politikus, nes nuo mūsų visų darbo labai daug priklausys, kokie 2020 ar 2025 metai išauš šioje šalyje“, – savo kalboje sakė R.Dargis.

Ir tam reikia mūsų visų pasiaukojimo, įsipareigojimo, supratimo, kad tik augindami paprastą žmogų Lietuvoje mes galime tikėtis kitokios ir pačios valstybės, nes kiekvieno žmogaus darbas ir jo vertybės iš esmės yra tas pagrindas, ant kurio stovi valstybės ateitis.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, sveikdamas naujai perrinktą LPK prezidentą, džiaugėsi, kad bendras pramonininkų ir Vyriausybės darbas padėjo įveikti ekonominius iššūkius.

„Pirma, norėčiau padėkoti. Padėkoti už tai, kad kartu tikrai galėjome įveikti išorinius ekonominius sunkumus, kurie Lietuvai buvo tikrai didelis išbandymas. Persiorientavimas į kitas rinkas kartais užrunka metus, kartais dvejus, visi žinome, kad prireikia ne vienerių metų, kol pasiekiami tarpvalstybiniai susitarimai, kol nauja prekė ar paslauga patenka į rinką ir suranda savo pirkėją. Turint galvoje, kad per pastaruosius metus pavyko atverti tokias milžiniškas rinkas kaip JAV ar Kinija ir ne mažiau perspektyvias kitų – Azijos, Amerikos, Afrikos – šalių rinkas, Lietuvą šį kelią įveikė šuoliais. Dabar matome, kad tie ekonominiai sunkumai liko mums už nugaros“, – teigė A.Butkevičius.

Pirma, norėčiau padėkoti. Padėkoti už tai, kad kartu tikrai galėjome įveikti išorinius ekonominius sunkumus, kurie Lietuvai buvo tikrai didelis išbandymas.

Taip pat premjeras pasidžiaugė, kad Lietuvos pramonės mastai, pernai pasiekę rekordines gamybos aukštumas, toliau kyla į viršų. Per pirmąjį šių metų ketvirtį bendrasis vidaus produktas, palyginti su analogišku periodu pernai, padidėjo 2,4 procento. Tam didelę įtaką turėjo ir spartus pramonės sektoriaus augimas, didėjančios investicijos (pramonės sektoriaus pardavimai padidėjo 4,86 proc., eksportas – 3,20 proc.). Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovas, Lietuvos žmonėms šis spurtas reiškė didėjančius atlyginimus, daugiau naujų darbo vietų.

Už bendradarbiavimą ir visuomet teikiamus konstruktyvius pasiūlymus R.Dargiui ir jo vadovaujamai LPK dėkojo Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Jurgis Razma, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, ūkio ministras Evaldas Gustas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Ritas Vaiginas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

LPK prezidentu gali būti tik juridinio asmens – konfederacijos nario – atstovas. Prezidentas renkamas slaptu balsavimu ketverių metų laikotarpiui ne daugiau kaip dviem kadencijoms.

R.Dargis LPK prezidentu pirmą kartą buvo išrinktas 2012 m. birželio 21 d. Jis yra LPK narės – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos – prezidentas.

Susijusios naujienos

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

V. Janulevičius: Rekordinio akcizo istorijoje – šviesa tu...

2024 01 24
V. Janulevičius
Archyvas, ekonomika, konkurencingumas, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3735],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, konkurencingumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: