Lpk Logo Lt

Ministras Vilius Šapoka: “Mokesčių pertvarkos 2018 m. tikslas – duoti impulsą viduriniosios klasės augimui”

2018 02 07

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdžio, vykusio vasario 6 d., svečias – LR Finansų ministras Vilius Šapoka, kuris aptarė svarbiausius ministerijos darbus šiais metais.  Anot ministro, “šiemet planuojama tolesnė mokesčių pertvarka, kurios tikslas – duoti impulsą viduriniosios klasės augimui: nuo su darbo santykiais susijusių mokesčių pokyčių iki paskatų toliau didinti investicijas į technologijas bei inovacijas, siekiant sparčiau didinti pramonės efektyvumą”.

Ministras pabrėžė, kad 2017 metai mokesčių prasme buvo skirti kovai su skurdu: biudžeto skirstymas, įvesti socialiai jautrūs elementai. Šiemet – duoti impulsą plėstis vidurinei klasei. Planuojama sumažinti mokestinę su darbo santykiais susijusią naštą, pasirenkant mokesčių konsolidavimo modelį ir tuo neapsiribojant.

Suburta mokesčių pertvarkos darbo grupė dirba keliomis kryptimis: darbo santykiai, šešėlio mažinimas, visuomenės švetimas, taip pat kas numatyta Vyriausybės plane bei sustiprinta Prezidentės iniciatyvomis – atgrasinančios proporcingos sankcijos už mokesčių vengimą.

Kita darbo grupės užduotis – peržiūrėti socialinių išmokų sistemą, kuri kurtų paskatas įsilieti į darbo rinka, kad nebūtų sukurta tokia aplinka, jog apsimokėtų slėpti pajamas, vengti dirbti,  taip išlaikant išmokas. Ministras akcentavo, kad visi socialiniai partneriai yra kviečiami teikti pastabas, pasiūlymus. Tiimasi, kad darbo grupė rezultatus pateiks jau šių metų pirmame ketvirtyje, Seimo pavasario sesijoje.

Finansų ministerijojevyksta intensyvus darbas, artėėjant deryboms ES dėl daugiametės perspektyvos, yra daug svarbių klausimų, tokių kaip Ignalinos AE uždarymas, Sanglaudos politikos uždaviniai, vertinami kiti finansavimo šaltiniai po 2020. Kalbant apie verslo finansavimą, Ministras paminėjo alternatyvių finansavimo  šaltinių vystymą, tokių kaip „minios finansavimas“ (crowd funding), vertinamas ir Airijos pavyzdžiu kolektyvinio finansavimo modelio projektas. Ministras patikino, kad bus atviras dialogui su verslo bendruomene tiek darant sprendimus, tiek ieškant geriausių pavyzdžių Lietuvai.

Atsakydamas į dalyvių klausimus, Ministras pripažino, kad yra pramonės „fanas“: „paslaugų centrai nėra tvarus ekonomikos vystymasis. Drauge su Ūkio ministru sieksime, kad būtų skirti papildomi ištekliai investicijų pritraukimui, pirmiausia į aukštas technologijas, būtų sukurtos atitinkamos paskatos steigti gerai apmokamas aukštos kvalifikacijos reikalaujančias darbo vietas“.

Ministras nubrėžė ilgalaikę perspaktyvą, kaip jis ir jo vadovaujama ministerija mato šalies raidą: „norint sukurti gerovę, turime augti sparčiau nei ES vidurkis. Tam reikia gerinti migracijos procesus, kuriant palankią sistemą darbuotojams iš trečių šalių, tuo pačiu didinant paskatas vietinių žmonių įsiliejimui į darbo rinką, mažinti kvalifikuotos darbo jėgos apmokestinimą,  priimti „Sodros lubas“. Ministras tikisi, kad šiam sprendimui bus rasta papildomų argumentų ir sutelkta politinė valia.

Ministras V. Šapoka komentavo, kaip Finansų ministerija bendradarbiauja su Vidaus Reikalų Ministerija regioninės politikos klausimais ir patikino, kad parems visas iniciatyvas, kurios skatins regionų plėtrą, ypač investicijų pritraukimo klausimais.

Susitikime Ministras komentavo Lietuvos, kaip „Fintech centro“ situaciją ir perspektyvas: „Esame finansinių technologijų pasauliniame žemėlapyje, tai rimtas pripažinimas, neplanuojame sustoti“.

 

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3103],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: