Lpk Logo Lt

Metų ekonomikos forumas – jau rytoj

2015 11 30

Rytoj, gruodžio 1 d., vyks Metų ekonomikos forumas, kuriame Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai bei pasaulio konkurencingiausių šalių – Šveicarijos, Vokietijos, JAV, Suomijos – politikos, verslo ir ekonomikos atstovai aptars pasaulio, Europos šalių, o tarp jų ir Lietuvos konkurencingumo pažangą bei problemas. Renginį organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir globoja šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri forumo metu taip pat sakys įžanginę kalbą.

Pasak Pasaulio ekonomikos forumo ekspertų, praėjus 8 metams po pasaulinės ekonomikos krizės, valstybių ekonomikos palaipsniui atsigauna, tačiau tik šalys, kurios yra konkurencingesnės, lanksčiau reaguoja į nuolat vykstančius geopolitinius pokyčius bei energijos kainų šuolius. Todėl norint stiprinti šalies konkurencingumą, būtinas ilgalaikis požiūris ir bendradarbiavimas tarp viešojo ir privataus sektoriaus bei pilietinės visuomenės – tai leistų pasiekti tvarių rezultatų ir duotų didžiausią naudą visuomenei.

„Šis ekonomikos forumas suteiks galimybę Lietuvos verslo bendruomenei ir viešojo sektoriaus atstovams su pasaulyje gerai žinomais aukšto lygio ekspertais aptarti aktualiausius 2015 metų ir ateities ekonominius klausimus. Šiais metais daug dėmesio skiriame konkurencingumo temai, nes tik įgyvendinę svarbius Lietuvos ekonomikos augimą ir konkurencingumą didinančius politinius sprendimus, galėsime užtikrinti tvarią valstybės plėtrą,“ – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

Metų ekonomikos forumo metu bus diskutuojama šiomis temomis:

  • Kurios pasaulio šalys yra konkurencingiausios? Kurios atsilieka ir kodėl?
  • Konkurencinga Lietuva: kas mus stumia į priekį ir kas traukia atgal? Kaip įveikti konkurencingumo kliūtis Lietuvoje: ko mes galime pasimokyti iš kitų šalių?
  • Šiaurės ir Baltijos šalių konkurencingumas: kokios galimybės stiprinti bendradarbiavimą?

Philipp Rösler, Pasaulio ekonomikos forumo Regioninių strategijų centro vadovas ir valdybos narys, pristatys 2015–2016 m. Globalaus konkurencingumo ataskaitą ir atsakys renginio dalyviams kylančius į klausimus. Caroline Galvan, ekonomistė, Pasaulio ekonomikos forumo Pasaulio konkurencingumo ir rizikos komandos narė kalbės apie Lietuvos konkurencingumo spragas ir galimybes jas pašalinti.

Forumo diskusijose taip pat dalyvaus ir savo patirtimi bei įžvalgomis dalinsis prof. Rudolf Minsch, Šveicarijos Verslo Federacijos „Economiesuisse“ generalinės direktorės pavaduotojas, Stefan Mair, Vokietijos pramonės federacijos (BDI) Vykdomosios valdybos narys, Jussi Mustonen, Suomijos pramonės federacijos (EK) ekonomikos ir ekonominės politikos direktorius, Andreas Galanakis, Amerikos prekybos rūmų Europos Sąjungoje Politikos direktorius.

Kasmet Pasaulio ekonomikos forumo apskaičiuojamas „Globalaus konkurencingumo indeksas“ yra vienas išsamiausių konkurencingumo tyrimų, matuojantis daugiau nei 140 pasaulio valstybių konkurencingumo lygį. Indeksas įvertina tokius faktorius, kaip institucijų kokybė, transporto bei informacijos ir komunikacijos technologijų infrastruktūra, švietimas, prekių, darbo ir finansų rinkų efektyvumas, taip pat šalies gebėjimas diegti naujoves. Lietuva pagal šį indeksą 2015 m. šoktelėjo net 5 pakopomis aukštyn ir užėmė 36-tą vietą.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767

50 tūkst. iniciatyvą „4 procentai“ palaikančių gyventojų ...

2024 04 29
4 Proc. Gynybai

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

2024 04 23
617839
Archyvas, Dalia Grybauskaitė, ekonomika, Eksportas, investicijos, Konferencijos, konkurencingumas, Renginių anonsai, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos, WEF"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3907],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Dalia Grybauskait\u0117, ekonomika, Eksportas, investicijos, Konferencijos, konkurencingumas, Rengini\u0173 anonsai, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos, WEF","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="506">

Įrašykite paieškos frazę: