Lpk Logo Lt

LPK verslo misija Taivane: pasirašyti trys bendradarbiavimo susitarimai

2023 02 28

Vasario 19–27 d. vyko Lietuvos Vyriausybės ir verslo atstovų vizitas į Taivaną. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuojamos verslo misijos tikslai: partnerių paieška eksportui, investicijų pritraukimas, žaliavų importas. Į Taipėjų vyko ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius bei apie 30 Lietuvos įmonių atstovų – tai iki šiol didžiausia Lietuvos verslo delegacija Taivane.

LPK pasirašė du bendradarbiavimo memorandumus su vietos pramonės ir prekybos asociacijomis (Chinese National Association of Industry and Commerce (prezidentas T. L. Wu) ir su Chinese National Federation of Industries (pirmininko pavaduotojas Mark Lin). Susitarimais numatoma skatinti dvišalius mainus ir pramonės bendradarbiavimą.

Pasak LPK prezidento V. Janulevičiaus, vizitas buvo itin produktyvus ir intensyvus, su partneriais sutarta keistis informacija apie Taivano ir Lietuvos įmonių verslo interesus, siūlyti galimus partnerius, rengti mainų vizitus verslo bendradarbiavimo tikslais, padėti dalyvauti prekybos ar investicijų projektuose savo arba trečiosiose šalyse. Visa tai, pasak jo, duos reikšmingą postūmį aukštųjų technologijų vystymui Lietuvoje ir suteiks dar didesnį galingumą mūsų ekonomikos varikliui – pramonei.

Taip pat Taivano ir Lietuvos ekonomikos viceministrai pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo lazerių technologijų srityje – pagal jį abi šalys kartu įkurs mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų centrą Taivane.

„Matome galimybes ir besiveriančias perspektyvas vystyti pramonei bendrus projektus programinės įrangos, intelektinės nuosavybės srityse. Lietuva išties stipri programinės įrangos kūrime, Taivanas – precizinėje mechatronikoje, ten – aukščiausias robotų gamybos įrengimų lygmuo. Taigi, yra puiki erdvė partnerystei, automatizuojant gamybines linijas įvairiuose sektoriuose“, – sakė LPK prezidentas.

LPK verslo misijos dalyviai lankėsi ne gamyklose, bet ir tyrimų institutuose, aptarė būdus, kaip plėtoti efektyvesnę, ekonomiškesnę ir žalesnę gamybą.

Susijusios naujienos

Kviečiame į Verslo misiją Saudo Arabijoje

2023 12 06

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, memorandumai, Pranešimai žiniasklaidai, Taivanas, verslo misija, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[1504],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, memorandumai, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Taivanas, verslo misija, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: