LPK: turi būti laikomasi Trišalėje taryboje priimtų susitarimų dėl MMA depolitizavimo
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) akcentuoja būtinybę laikytis Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijančios Trišalės tarybos pernai priimto susitarimo, pagal kurį minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) skaičiavimas būtų depolitizuotas, o neapmokestinamų pajamų dydis būtų sulyginamas su padidintu MMA.
LPK ragina laikytis visų Trišalės tarybos socialinių partnerių pernai priimto susitarimo MMA skaičiuoti vadovaujantis objektyviais kriterijais, kad jis sudarytų nuo 45 iki 50 proc. vidutinio šalies atlyginimo.
Atkreipiamas dėmesys, kad įvairių tarptautinių organizacijų tyrimai rekomenduoja nustatyti MMA lygį, kuris būtų tarp 30 ir 40 procentų nuo vidutinio darbo užmokesčio. Vis dėlto, darbdavių organizacijos, siekdamos konstruktyvaus sutarimo dėl MMA skaičiavimo metodikos, sutiko remtis ne visos ES vidurkiu, bet orientuotis į didžiausią santykinį MMA turinčių valstybių gretas.
LPK palaiko Trišalės tarybos susitarimą dėl MMA skaičiavimo metodikos, pagal Lietuvos banko pateiktą rekomendaciją kitąmet nustatyti 47,3 proc. vidutinio šalies atlyginimo arba 420 eurų siekiantį MMA dydį. Tačiau taip pat ragina laikytis kito šio susitarimo punkto, kuriame įtvirtintas siekis didinti neapmokestinamų pajamų dydį, sulyginant jį su padidintu MMA.
Solidarus šio susitarimo laikymasis įtvirtintų visų socialinių partnerių įsipareigojimą didinti dirbančių Lietuvos gyventojų pajamų augimą. Svarbiausia, kad tai padėtų užtikrinti ženklesnį mažiausiai uždirbančiųjų pajamų augimą, atitinkamai didėtų Lietuvos gyventojų perkamoji galia ir būtų skatinama šalies ekonomika.
Planuojama, kad pakitęs MMA bus taikomas nuo 2019 m. sausio. Atsižvelgiant į tai, kad darbo vietų kūrėjai turi spėti prisitaikyti prie pokyčių, jiems socialiniai partneriai raginami kuo greičiau rasti sutarimą ir priimti sprendimą.