Lpk Logo Lt

LPK susitikimų su kandidatais į Lietuvos prezidento postą ciklas: I. Šimonytė pristatė savo viziją, kaip išeiti iš „uždaro rato”

2019 04 24
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) tęsia susitikimų ciklą su kandidatais į Lietuvos prezidento postą. Šįkart LPK lankėsi ir savąją Lietuvos viziją pristatė kandidatė Ingrida Šimonytė, po pristatymo atsakiusi į verslo bendruomenės klausimus. 
.
Susitikime su LPK nariais I. Šimonytė pabrėžė įsitikinimą, kad verslo ir politikos lyderiai turi galvoti ir tartis, ką drauge galėtų nuveikti ateities labui.
.
Pasak kandidatės, tendencijos visame pasaulyje yra labai panašios. Po pastarosios finansų krizės sutriko įsitikinimas, kad vaikai gyvens geriau už tėvus. Ji pastebėjo, kad dabar žmones apima nesaugumo ir netikrumo jausmas ir „kitas” yra paverčiamas priešu.
.
I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad ir užsienio politika Lietuvoje vis labiau draskoma vidinių prieštarų ir kad ES valstybės daug ką gali padaryti veikdamos drauge. „Brexit” yra pavyzdys, kai buvo veikiama manipuliuojant galiomis”, – pastebėjo kandidatė.
.
„Labai svarbi prezidento lyderystė imtis valstybei aktualių klausimų. Mes turime per daug žemos pridėtinės vertės ekonomikoje. Turime galvoti kaip išlipti iš to uždaro rato. Užsienio talentų pritraukimas – tai trumpalaikis žingsnis, turime galvoti, kaip užtikrinti stabilumą ilgalaikėje mūsų perspektyvoje, turime patys ją „užauginti”. Pirmiausia reikia susitvarkyti švietimo klausimus”, – pabrėžė I. Šimonytė, sakydama, kad švietimo klausimas yra labai svarbus, bet jį sunku išspręsti, nes rezultatai pasimato ne taip greitai ir politikai vengia radikalių esminių sprendimų.
.
Pasak kandidatės į aukščiausią šalies postą, drauge ieškoti bendrų atsakymų, lemsiančių šalies ateitį, yra visų – verslo, mokslo, politikos ir kitų sričių – lyderių priedermė. Jos teigimu, teisingumo arba neteisingumo jausmas yra vienas svarbiausių žmonių santykių „klimato” rodiklis: jeigu žmonės jaučia, kad kažkas  vyksta neteisingai, tai mažėja jų noras kurti valstybei.
.
„Diskusija su verslo organizacijomis yra būtina. Jeigu reikės, tai sėsiu į lėktuvą ir drauge su verslu skrisiu stiprinti mūsų verslo pozicijas užsienyje. Verslo delegacijos yra vienas iš ekonominės diplomatijos būdų”, – pabrėžė I. Šimonytė, pridėdama, kad jai rūpi ne vien tik užsienio investicijos, bet svarbus kiekvienas veiksmas, skatinantis imtis atsakomybės už save ir kitus žmones, kurti verslus bei darbo vietas.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Startavo KURSUOK.lt: verslas sveikina ir viliasi didesnės...

2024 01 26
Andrew Neel Qlqnalpe0ra Unsplash

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36
Archyvas, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Švietimas ir mokslas, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2700],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, \u0160vietimas ir mokslas, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: