Lpk Logo Lt

LPK prezidiumo posėdyje pristatyti biudžeto metmenys ir pokyčiai migracijos srityje

2019 10 01

Spalio 1 d., Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) narės „Bod Group“ būstinėje įvyko LPK prezidiumo posėdis.

Pirmajame šį rudenį prezidiumo posėdyje Finansų ministras Vilius Šapoka pristatė naujojo biudžeto metmenis. Kalbant apie viešoje erdvėje girdimas iniciatyvas dėl pokyčių mokesčių sistemoje, ministras verslo bendruomenės atstovams žadėjo, kad ministerija sieks, jog diskusijos dėl galimų pakeitimų prasidėtų kuo anksčiau.

„Darysime viską, kad diskusijos prasidėtų kuo anksčiau, kad išgirstume visus ir artėtume prie konsensuso“, – sakė V. Šapoka.

LPK prezidentas Robertas Dargis pabrėžė, kad mokesčių sistema turi būti stabili, o verslo aplinka prognozuojama, tačiau dabar verslas pasigenda stabilumo.

„Praėjusiais metais buvo daug diskutuojama apie mokesčių pakeitimus ir Vyriausybė tuomet deklaravo, kad padaryti tektoniniai mokesčių pakeitimai ir šią kadenciją daugiau niekas nebus keičiama.  Dar daugiau – Vyriausybė, verslo konfederacijų atstovai, profesinių sąjungų vadovai pasirašė Nacionalinį susitarimą dėl Lietuvos pažangos reformų, kuriame sutarta kelti gyvenimo lygį, didinti darbo rinkos patrauklumą, kurti konkurencingą ekonomiką. Susitarime aiškiai deklaruota, kad bus vadovaujamasi principu, jog vieni mokesčiai bus didinami mažinant kitus – nedidinant bendros mokestinės naštos. Dabar matome, kad šie įsipareigojimai pamirštami. Verslas planuodamas savo veiklą, skaičiuoja ir planuoja atsipirkimus, tolimesnes investicijas ir plėtras. Šitaip keičiantis mokestinei aplinkai, galvoti apie rimtas investicijas ar plėtrą labai sunku“,  – sakė LPK prezidentas.

Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė pristatė naujienas migracijos srityje, išsamiau supažindino su užsieniečių teisinės padėties reglamentavimo pokyčiais. Ji atkreipė dėmesį, kad verslo poreikis įsivežti darbuotojų yra milžiniškas, vis dažniau verslas darbuotojų dairosi ne tik Ukrainoje ar Baltarusijoje, bet ir Kazachstane, Bangladeše ar Taivane.

Vėliau posėdyje sekė LPK viceprezidento Vidmanto Janulevičiaus pranešimas apie Išmaniojo Energetikos skaitmeninio inovacijų (Smart Energy DIH) bei Išmaniojo sveikatos skaitmeninių inovacijų (Smart Health DIH) centrus bei jų atveriamas galimybes verslui.

„Tikiuosi, kad šie centrai pritrauks kuo daugiau narių, nes jų pridėtinė vertė verslui yra akivaizdi – tai inovacijų paramos priemonė, padedanti įmonėms skaitmenos pagalba pagerinti savo verslo ar gamybos procesus, produktus ir paslaugas, o tai didina įmonių ir jų produktų konkurencingumą“, – sakė V. Janulevičius.

 

 

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, lpk, migracija, Mokesčių politika, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2559],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, lpk, migracija, Mokes\u010di\u0173 politika, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: