Lpk Logo Lt

LPK politikams siūlo kuo skubiau spręsti struktūrines valstybės problemas ir siekti tvarios ekonomikos plėtros

2015 10 12

Įvertinusi valstybės finansų, ekonomikos, konkurencingumo, demografijos ir migracijos rodiklius bei švietimo, mokslo, inovacijų ir technologijų plėtrą, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) šiandien, spalio 12 d., pristatė savo pasiūlymus politinėms partijoms ir visuomenei, kaip pasinaudoti galimybėmis konkurencingumui didinti ir taip užtikrinti tvarią valstybės plėtrą.

„Liko vieneri metai iki rinkimų į Seimą. Ruošiantis rinkimams, tikimės, kad LPK parengti pasiūlymai bus atspindėti ir partijų programose. Artimiausiais metais Lietuva turės parodyti, ką sugebėjo sukurti po įstojimo į Europos Sąjungą, kokia tvari ir konkurencinga yra jos ekonomika. Šiandien, kai pasaulis toks neramus ir vyksta tiek daug pasikeitimų, labai geras laikas diskutuoti, kokie svarbiausi darbai mūsų laukia artimiausiais metais. Jau girdėti tam tikri šūkiai, kas kam yra svarbiausia: vieniems – socialiniai dalykai, kitiems – žmogus, tretiems – Lietuvos ekonomikos stiprinimas. Todėl manau, kad labai svarbu yra apibendrinti šiuos požiūrius, o maksimaliai naudingas rezultatas mūsų valstybei priklausys nuo mūsų visų bendro darbo. Aš dažnai girdžiu, ypač būdamas regionuose, kad kažkokia mistinė „valstybė“ yra atsakinga už mūsų rūpesčius, kasdieninį gyvenimą. Aš visada sakau, kad nėra tokio daikto „valstybė“ be jūsų pačių. Valstybė esame mes patys ir jos augimas bei tvarumas priklauso nuo žmonių stiprybės ir to, kokį indėlį mes patys įnešam į jos augimą,“ – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

Pasak R. Dargio, svarbu nepamiršti, kad tolimesnis tvarus valstybės augimas labai priklausys nuo politikų toliaregiškumo ir jų priimamų politinių sprendimų, įgyvendinant konkurencingumą didinančias reformas, ypatingą dėmesį skiriant  verslo aplinkos gerinimui, inovacijoms ir investicijų skatinimui.

Ekonomistų skaičiavimais, artimiausių kelerių metų perspektyvoje ekonomikos augimas neviršys 2-3 proc., o tolesnė Lietuvos ekonomikos plėtra priklausys nuo struktūrinių problemų sprendimo greičio. Nepaisant to, kad Lietuvos BVP augimas vienas sparčiausių Europos Sąjungoje, šiuo metu matome, kad, skola ir skolos aptarnavimo kaštai išlieka didžiausi regione, konkurencingumo progresas yra nepakankamas, drastiškai mažėja gyventojų skaičius, brangsta viešosios infrastruktūros išlaikymas, elektros kaina pramonei vis dar aukščiausia regione, negerėja užsienio investuotojų pritraukimas, stoja Lietuvos eksportas.

„Nepaisant vis dar vyraujančių ūkio augimo tendencijų, Lietuvos vidutinio laikotarpio ekonomikos perspektyvos verčia sunerimti. Didžiausią nerimą kelia tai, kad pradeda šlubuoti pagrindinis Lietuvos ūkio variklis – eksportas, kuris mažai ir atvirai mūsų ekonomikai buvo tapęs pagrindiniu lokomotyvu. Turime nepamiršti, kad tolimesnis tvarus valstybės augimas labai priklausys nuo politikų toliaregiškumo ir jų priimamų politinių sprendimų, įgyvendinant konkurencingumą didinančias reformas, ypatingą dėmesį skiriant verslo aplinkos gerinimui, inovacijų ir investicijų skatinimui,“ – kalbėjo LPK prezidentas.

LPK siūlo, kad tvarią valstybės plėtrą galėsime užtikrinti tik įgyvendinę šiuos tolimesnius politinius sprendimus:

  • atsakinga viešųjų finansų politika, siekiant biudžeto deficito ir valstybės skolos valdymo;
  • struktūrinių Lietuvos ekonomikos ir verslo aplinkos problemų sprendimas – neproporcingai didelio darbo jėgos apmokestinimo ir biurokratinės naštos mažinimas, mokesčių administravimo supaprastinimas, darbo santykių liberalizavimas;
  • ryžtingas švietimo sistemos reformos, kuri atitiktų rinkos poreikius ir ekonomikos realijas, įgyvendinimas;
  • senstančios visuomenės, mažėjančio darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus ir nelanksčiausios regione imigracijos politikos klausimų sprendimas;
  • energetinių išteklių stabilaus tiekimo ir konkurencingos kainos pramonei užtikrinimas, stiprinant pramonės produkcijos konkurencingumą.

Pristačius LPK pasiūlymus politinėms partijoms, prasidėjo diskusija „Ar konkurencinga ekonomika taps šalies politikos ašimi po parlamentinių rinkimų“, kurioje dalyvavo Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vicepirmininkas Zbignev Jedinskij.

Į LPK organizuotą konferenciją susirinko per 200 dalyvių, tarp kurių – Seimo ir Vyriausybės nariai, nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės atstovai.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web

Regioninių pramonės asociacijų tinklas plečiasi į Alytų

2024 05 30
Thumbnail Bendra 202405 24 Alytus
Archyvas, Darbo rinka, Demografija, ekonomika, Eksportas, Emigracija, energetika, investicijos, konkurencingumas, Mokesčių politika, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, regionai, Rinkimai, Savivaldybės, Švietimas ir mokslas, Valstybės biudžetas, Verslas, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3992],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Darbo rinka, Demografija, ekonomika, Eksportas, Emigracija, energetika, investicijos, konkurencingumas, Mokes\u010di\u0173 politika, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, regionai, Rinkimai, Savivaldyb\u0117s, \u0160vietimas ir mokslas, Valstyb\u0117s biud\u017eetas, Verslas, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="509">

Įrašykite paieškos frazę: