Lpk Logo Lt

(papildyta) LPK nariams pristatyta supaprastinta užsieniečių įdarbinimo procedūra

2023 04 25

Balanžio 18 d. įvyko nuotolinis Lietuvos pramonininkų konfederacijos narių susitikimas su Migracijos departamento direktore Evelina Gudzinskaite. Susitikime pristatyta jau pradėjusi veikti leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo sistema per Migracijos departamento išorės paslaugų teikėjus.

LPK nariai buvo susipažindinti ir paraginti naudotis šia tvarka, kadangi nuo š. m. liepos 1 d. nebebus išduodamos nacionalinės vizos darbo pagrindu, o vietoje jų reikės kreiptis dėl leidimų laikinai gyventi.

Po renginio Migracijos departamento direktorė E. Gudzinskaitės, raštu pateikė atsakymus (ir patikslinimus) į klausimus, kurie buvo užduoti susitikimo metu.

  • Ar darbuotojas, turintis D vizą, galėtų kreiptis dėl leidimo gyventi į Belgijos išorės paslaugų tiekėją (IPT)?

Šiuo metu tokios galimybės nėra, svarstome ir tariamės su IPT, ar tikslinga pradėti teikti tokią paslaugą Europos šalyse esančiuose IPT.

  • Ar tikrai būtina, kad Lietuvos URM legalizuotų vietnamietiškas neteistumo pažymas. Nes tuomet reikia dokumento originalą persiuntinėti į Lietuvą ir atgal.

Taip, būtina. Jeigu dokumentą išdavusi valstybė nėra prisijungusi prie Hagos konvencijos dėl apostilės (kai užtenka dokumentą patvirtinti apostile), tada jos išduotus dokumentus reikia legalizuoti, t. y. patvirtinti iš pradžių dokumentą išdavusioje valstybėje, po to Lietuvoje.

Valstybių, kurių dokumentams tvirtinti užtenka apostilių (nereikia dvigubo legalizavimo) sąrašas skelbiamas čia: https://keliauk.urm.lt/gyvenantiems-uzsienyje/konsulines-funkcijos-lietuvos-pilieciams/dokumentu-legalizavimas-ir-tvirtinimas-pazyma-apostille/sarasas-valstybiu-prisijungusiu-prie-1961-m-hagos-konvencijos-del-uzsienio-valstybese-isduotu-dokumentu-legalizavimo-panaikinimo

  • Dėl nusiskundimų, kad neįmanoma susisiekti su IPT.

Šią problemą žinome ir nuolat perduodame IPT, sprendžiame.

  • Dėl problemų patekti į UZ, KG, KZ, TJ esančius IPT.

Tadžikistane, Uzbekistane ir Kirgizijoje IPT samdo naujus darbuotojus ir pradėtos papildomos techninės įrangos įsigijimo procedūros, kad būtų galima padidinti klientų aptarnavimo langelių skaičių. Taip pat atskirose šalyse didinamas dienos vizitų skaičius ir, kaip sakiau, šią savaitę (pastaba: minėta balandžio 17-21 d. savaitė) testuojama fiktyvių vizitų prevencijos sistema. Apie sėkmingą įdiegimą informuosime atskirai.

  • Sveiki, darbuotojai susiduria su labai daug IT problemų bandydami prisijungti prie IPT ir registruodamiesi vizitui – neleidžia prisijungti, nesuformuoja ‚appointment letter‘, ar užtenka atvykstant turėti tik ‚refference number‘?

Garantuoti negalime, bet IPT teigia, kad tose šalyse kur dar vyksta fiktyvios rezervacijos, kol dar neveikia prevencinė sistema (t. y. iki kitos ar dar kitos savaitės), IPT priima gyva eile tik su ‚refference number‘. Bet reikėtų pasitikslinti su konkrečia šalimi.

  • Kaip Migracijos departamentas taiko UTPĮ nuostatas, kurios įsigaliojo 2022 m. rugpjūčio 1 d. Ar tame įstatymo pakeitime numatytos pakeistos UTPĮ nuostatos taikomos tik tiems asmenims, kurių LLG buvo išduota po 2022 m. rugpjūčio 1 d. ar taikoma ir asmenims, kurių LLG buvo išduoti anksčiau. Konkrečiai klausimas kyla dėl pakeistų terminų, susijusių su aukštos kvalifikacijos specialistų teise pakeisti darbdavį ir laikotarpiu, kurį asmuo gali turėti bedarbio statusą. Jei minėtos nuostatos taikomos tik asmenims, kurių LLG buvo išduoti po 2022 m. rugpjūčio 1 d., ar nemanote kad tai yra diskriminacija tų asmenų, kurie gavo LLG anksčiau, atžvilgiu.

Pats UTPĮ pasako, jog prašymai, kurie buvo pateikti iki UTPĮ pakeitimų, baigiami nagrinėti pagal prašymo metu galiojusias UTPĮ nuostatas. Darbdavio keitimo atveju, prašymams, pateiktiems po 2022-08-01, ir turi būti taikomos UTPĮ sąlygos, galiojančios tokio prašymo (darbdavio keitimo prašymo) pateikimo metu, taigi, po 2022-08-01 visi aukštos kvalifikacijos darbuotojai dėl darbdavio keitimo MD prašymą teikia, jeigu nėra išdirbę 1 metų (nesvarbu, kada buvo pateiktas prašymas išduoti mėlynąją kortelę).

Analogiškai su bedarbio statuso nuostatomis.

  • Ar teikiant dokumentus per VFS Globas pirmam leidimui laikinai gyventi ir pridėjus sutikimą deklaruoti, užsienietis bus deklaruotas ar reikės užsienietį deklaruoti jam atvykus į Lietuvą.

Jeigu per IPT pateiks visus reikiamus dokumentus dėl deklaravimo, tai atvykus į Lietuvą papildomai į seniūniją eiti nereikės. Kitaip tariant, galimybė deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą išlieka ir tuo atveju (tokiomis pačiomis sąlygomis), kai prašymas išduoti leidimą gyventi teikiamas per IPT.


E. Gudzinskaitė pranešimas Leidimai gyventi per išorės paslaugų teikėją

Išsamiau apie paslaugą : https://migracija.lrv.lt/lt/naujienos/leidima-laikinai-gyventi-uzsienieciai-gales-gauti-pries-atvykdami-i-lietuva

Papildoma informacija ir DUK:

https://migracija.lrv.lt/lt/naujienos/pradeti-nagrineti-pirmieji-uzsienyje-pateikti-prasymai-gauti-leidimus-laikinai-gyventi-lietuvoje

https://migracija.lrv.lt/lt/naujienos/aktuali-informacija-apie-leidimu-laikinai-gyventi-isdavima-per-isores-paslaugu-teikeja-atnaujintas-duk-sarasas

Susijusios naujienos

Seime vykusioje diskusijoje LPK akcentavo būtinybę užsiti...

2024 05 09
Photo 2024 05 08 17 44 24

V. Janulevičius: atverkime kelius investicijoms, plėtrai ...

2024 04 19
617840

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax
Archyvas, leidimai, LPK nariams aktualu, migracija, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1455],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, leidimai, LPK nariams aktualu, migracija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: