LPK ir jos narės prisidėjo prie jungtinės Erasmus Mundus magistro studijų programos rengimo
Gegužės 15–17 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), kartu su savo atstovaujamomis įmonėmis ir kitų organizacijų atstovais, dalyvavo susitikimuose su tarptautine akademikų komanda, kuriančia jungtinę Erasmus Mundus magistro programą, skirtą rengti aukštos kvalifikacijos inžinierius saulės fotovoltinių bei energijos kaupimo technologijų srityje. Naują jungtinę studijų programą rengia VilniusTech kartu su Augsburgo taikomųjų mokslų technikos universitetu (angl. Technical University of Applied Sciences Augsburg, Vokietija), Salerno universitetu (Italija) ir Maltos inovacijų ir tyrimų institutu.
Susitikimo metu LPK apžvelgė šio pramonės sektoriaus plėtros Lietuvoje tendencijas pasauliniame ir Europos kontekste, naujausias lietuviškos kilmės gaminių eksporto tendencijas, susijusius iššūkius ir galimybes, Lietuvos įmonių potencialą šiame sektoriuje vystyti aukštos pridėtinės vertės gaminius, diegti inovacijas, integruotis į Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų erdvę, taip pat prisidėti prie Europos strateginių vertės grandinių stiprinimo integruojantis į bendriems Europos interesams svarbius projektus (angl. Important Projects for Common European Interest). Taip pat apžvelgė Europos tendencijas siekiant atliepti šio pramonės sektoriaus žmogiškųjų išteklių poreikius (reikalingas žinias, kompetencijas ir gebėjimus).
Susitikimuose taip pat dalyvavo Perspektyvių technologijų taikomųjų tyrimų instituto (ProTech), Fotoelektros technologijų klasterio, UAB „SoliTek” ir UAB „MetSolar” atstovai. Buvo aptarti jungtinės programos turinio ir organizavimo aspektai, tiesiogiai išklausyti įmonių poreikiai ir įžvalgos.