Lpk Logo Lt

LPK ir jos narės prisidėjo prie jungtinės Erasmus Mundus magistro studijų programos rengimo

2024 05 22

Gegužės 15–17 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), kartu su savo atstovaujamomis įmonėmis ir kitų organizacijų atstovais, dalyvavo susitikimuose su tarptautine akademikų komanda, kuriančia jungtinę Erasmus Mundus magistro programą, skirtą rengti aukštos kvalifikacijos inžinierius saulės fotovoltinių bei energijos kaupimo technologijų srityje. Naują jungtinę studijų programą rengia VilniusTech kartu su Augsburgo taikomųjų mokslų technikos universitetu (angl. Technical University of Applied Sciences Augsburg, Vokietija), Salerno universitetu (Italija) ir Maltos inovacijų ir tyrimų institutu.

Susitikimo metu LPK apžvelgė šio pramonės sektoriaus plėtros Lietuvoje tendencijas pasauliniame ir Europos kontekste, naujausias lietuviškos kilmės gaminių eksporto tendencijas, susijusius iššūkius ir galimybes, Lietuvos įmonių potencialą šiame sektoriuje vystyti aukštos pridėtinės vertės gaminius, diegti inovacijas, integruotis į Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų erdvę, taip pat prisidėti prie Europos strateginių vertės grandinių stiprinimo integruojantis į bendriems Europos interesams svarbius projektus (angl. Important Projects for Common European Interest). Taip pat apžvelgė Europos tendencijas siekiant atliepti šio pramonės sektoriaus žmogiškųjų išteklių poreikius (reikalingas žinias, kompetencijas ir gebėjimus).

Susitikimuose taip pat dalyvavo Perspektyvių technologijų taikomųjų tyrimų instituto (ProTech), Fotoelektros technologijų klasterio, UAB „SoliTek” ir UAB „MetSolar” atstovai. Buvo aptarti jungtinės programos turinio ir organizavimo aspektai, tiesiogiai išklausyti įmonių poreikiai ir įžvalgos.

16

 

18

Susijusios naujienos

Susitikime su Vyriausybės kanclere LPK atstovai aptarė sp...

2024 06 14
Thisisengineering Wdce0t4khse Unsplash

LPK atstovų įspūdžiai iš verslo ir mokslo atstovams skirt...

2023 11 22
Tomas Su Vilda 1

Prasideda registracija į eksporto lyderių programą „Sparnai“

2020 10 08
Eksportas Asociatyvi Scaled 1
Erasmus Mundus, inžinerija, magistro programa, studijos, tyrimai"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4881],"category_name":"Naujienos","tag":"Erasmus Mundus, in\u017einerija, magistro programa, studijos, tyrimai","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="1">

Įrašykite paieškos frazę: