Lpk Logo Lt

Lietuvos verslas plečia bendradarbiavimą su Kinija

2016 11 08

LPK ir Lietuvos–Kinijos verslo tarybos narių – šalies įmonių – atstovai lapkričio 5-6 d. lankėsi Rygoje, kur vyko kasmetinis Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikimas, verslo forumas, B2B susitikimai. Verslininkų delegacijos iš Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos diskutavo apie Europos ir Kinijos bendradarbiavimą transporto ir logistikos, investicijų ir finansų, prekybos, turizmo ir gyvenimo būdo, pramonės ir tvarios plėtros srityse.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos įmonės turėjo puikią galimybę susipažinti su naujausiomis bendradarbiavimo tendencijoms bei užmegzti santykius tiek su Kinijos, tiek su Rytų bei Vidurio Europos partneriais. Bendradarbiavimas su Kinija yra itin svarbus Lietuvos transporto sektoriui – geležinkeliams, krovos kompanijoms. Didžiulė Kinijos rinka po truputį atsiveria ir Lietuvos maisto sektoriui: mūsų pienininkams ir mėsininkams. Investicijas iš Kinijos stengiasi pritraukti ir Lietuvos laisvosios ekonominės zonos“, – sako Mindaugas Reinikis, LPK Lietuvos–Kinijos verslo tarybos pirmininkas.

Bendradarbiavimas su Kinija yra itin svarbus Lietuvos transporto sektoriui – geležinkeliams, krovos kompanijoms. Didžiulė Kinijos rinka po truputį atsiveria ir Lietuvos maisto sektoriui: mūsų pienininkams ir mėsininkams. Investicijas iš Kinijos stengiasi pritraukti ir Lietuvos laisvosios ekonominės zonos.

Rygoje buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ir Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinės plėtros ir reformų komisijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje. Tokiu būdu Lietuva tapo strategine naujosios „Šilko kelio“ iniciatyvos dalimi. Tai padės pritraukti papildomus krovinių srautus, atvykstančius iš Azijos.

Lietuvos verslininkai susitiko ir su forume dalyvavusiu Lietuvos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, kurio vadovaujamos Vyriausybės aktyvios pastangos prisidėjo atveriant Kinijos rinką lietuviškiems pieno ir žemės ūkio produktams.

Bendradarbiavimas daugiašaliu formatu – per „Kinija+16“ mechanizmą – Lietuvai labai naudingas, nes leidžia pasinaudoti dideliu potencialu stiprinant Lietuvos ir Kinijos, taip pat Kinijos ir Europos Sąjungos ekonominius, prekybinius ir kultūrinius ryšius.

Lietuva skiria didelį dėmesį strateginei Kinijos iniciatyvai „Viena juosta – vienas kelias“. Ši iniciatyva yra tvirtas pagrindas toliau stiprinti prekybos, transporto, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą tarp Azijos ir Europos. Lietuva aktyviai dalyvauja plėtojant šį projektą ir siekia didinti krovinių gabenimo skaičių tarp reikšmingiausių logistikos taškų tiek Europoje, tiek ir Azijoje. A.Butkevičiaus teigimu, tam gali pasitarnauti puikiai išvystyta Lietuvos susisiekimo infrastruktūra: intermodaliniai terminalai, konteineriniai traukiniai ir neužšąlantis Klaipėdos uostas.

Pernai Lietuvos eksportuotojai pasiekė 16 proc. eksporto augimą, o per pastaruosius 5 metus Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 4 kartus. Tikimasi, kad šie skaičiai ir toliau didės, ypač po to, kai Vyriausybės pastangomis buvo atverta Kinijos rinka lietuviškiems pieno produktams.

A.Mickevičiaus (lrv.lt) nuotr.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3531],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: