Lpk Logo Lt

Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forumo dalyviai pradėjo pirmus verslo projektus

2015 12 07

Po praeitą savaitę Vilniuje įvykusių Lietuvos ir Ukrainos verslo atstovų susitikimų jau inicijuoti pirmieji konkretūs verslo projektai. UAB „Arginta“ užsakė pirmuosius metalo konstrukcijų bandomuosius pavyzdžius iš Ukrainos. Kelios Lietuvos įmonės, dirbančios inžinerijos srityje, ketina išbandyti inžinerinių paslaugų pirkimo iš Ukrainos galimybę. Taip pat inicijuotas bendradarbiavimo projektas tarp Lietuvos ir Ukrainos LED šviestuvų gamintojų.

„Lietuvai tenka svarbus vaidmuo stiprinant verslo santykius tarp ES ir Ukrainos verslo, prie ko aktyviai prisideda ir Lietuvos pramonininkų konfederacija bei 2013 m. įkurta Lietuvos–Ukrainos verslo taryba. Nuo 2013 m. įvyko 8 vizitai ir tarybos narių susitikimai Lietuvoje ir Ukrainoje. Matome, kad stiprūs Lietuvos ir Ukrainos ekonominiai santykiai bei istoriškai susiklostęs draugiškas bei nuoširdus verslo bendravimas daro Lietuvą idealiu verslo partneriu Ukrainos kompanijoms, ketinančioms plėstis į ES rinką,“ – sako Osvaldas Čiukšys, LPK generalinis direktorius.

Matome, kad stiprūs Lietuvos ir Ukrainos ekonominiai santykiai bei istoriškai susiklostęs draugiškas bei nuoširdus verslo bendravimas daro Lietuvą idealiu verslo partneriu Ukrainos kompanijoms, ketinančioms plėstis į ES rinką.

Siekdama padėti Ukrainos verslui greičiau prisitaikyti prie besikeičiančių prekybos su ES taisyklių, bei padėti Lietuvos ir Ukrainos verslui rasti bendrų sąlyčio taškų, LPK organizavo 1-ąjį Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forumą, kuriame dalyvavo 40 kompanijų iš Ukrainos bei daugiau nei 100 Lietuvos verslo atstovų. Forumo metu LPK taip pat įgyvendino Vystomojo bendradarbiavimo projekto, kurį LPK vykdo kartu su Ukrainos Pramonininkų ir Verslininkų Sąjunga, seminarą. Jo metu ekspertai iš Europos Komisijos ir Lietuvos supažindino Ukrainos verslo atstovus su ES paramos Ukrainai priemonėmis bei pasirašytos ES-Ukrainos laisvosios prekybos sutarties aspektais ir poveikiu Ukrainos verslui. LPK taip pat organizavo „verslo-verslui“ (B2B) susitikimus tarp Lietuvos ir Ukrainos kompanijų, dalyvavusių forume.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalios ir pradės veikti ES ir Ukrainos asociacijos sutarties prekybos dalis, sukursianti laisvesnės prekybos tarp Europos Sąjungos ir Ukrainos sąlygas. Šiuo metu vidutinis importo iš Ukrainos į ES tarifas siekia 24 proc., o vidutinis importo iš ES į Ukrainą tarifas siekia 8 proc. Įsigaliojus laisvosios prekybos sutarčiai, importo tarifai bus laipsniškai mažinami – tai leis Ukrainos eksportuotojams sutaupyti 487 mln. EUR, o ES eksportuotojai sutaupys 391 mln. EUR dėl sumažintų importo muitų.

Negana to, Ukrainos gamintojai laipsniškai pereis prie ES taikomų prekių sertifikavimo, sanitarinių ir techninio reglamentavimo normų. Siekiant maksimaliai išnaudoti laisvesnės prekybos su ES privalumus, Ukrainos verslas turi daug ką nuveikti technologijų tobulinimo, techninių reglamentų ir sertifikatų suderinimo srityse.

Susijusios naujienos

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, B2B, ES, Europos Komisija, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Ukraina, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3903],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, B2B, ES, Europos Komisija, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Ukraina, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="509">

Įrašykite paieškos frazę: