LPK narių susitikimas su ekonomikos ir inovacijų ministru Luku Savicku
Kovo 24 d. įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) narių susitikimas su ekonomikos ir inovacijų ministru Luku Savicku ir viceministru Mariumi Stasiukaičiu. Ministras pasidalijo komandos darbo prioritetais ir strateginiais tikslais, kuriuos siekiama įgyvendinti per artimiausius metus.
„Kai gimė Valstybės gynimo tarybos sprendimas dėl 5-6 proc. BVP gynybai, atsirado poreikis strategiškai rinktis – ar matysime procesą, kuriame reikės surinkti daugiau mokesčių, ar matysime poreikį rinktis ekonominio augimo kryptį“, – sakė ministras, pridėdamas, kad, jo nuomone, pavyksta koncentruoti dėmesį į antrąjį variantą.
Ministras pasidalijo planais, kuriais bus siekiama palankesnės verslo aplinkos Lietuvoje. Jis pabrėžė, kad ypač svarbu stiprinti regionų apdirbamosios pramonės sektorių ir skirti daugiau dėmesio atsinaujinimo procesams.
LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius akcentavo ministrui verslo bendruomenės susirūpinimą dėl planuojamos mokesčių reformos, neigiamo poveikio šalies konkurencingumui ir ekonomikos augimui įgyvendinus Finansų ministerijos siūlomus pokyčius. Jis taip pat pabrėžė, kad verslo sektorius nėra pakankamai įtrauktas į diskusijas mokesčių politikos klausimais.
Ministras teigė, kad mokesčių klausimus aptarus Seimo valdančiosios koalicijos taryboje, toliau bus tęsiama diskusija su socialiniais partneriais.
Taip pat aptarta ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuota administracinės naštos mažinimo programa ir pradėta diskusija Perteklinių reikalavimų šalinimo darbo grupėje. Kitos ministerijos inicijuoja savo kuravimo srities darbo grupių administracinės naštos mažinimo iniciatyvas, susitikime aptarta, kaip vyks visų šių darbo grupių panašių temų sukoordinavimas, kadangi tema plati ir tame dalyvauja daug įvairių ministerijų bei kitų institucijų.
Susitikime LPK narių atstovai išreiškė nuogąstavimus dėl tam tikrų sektorių, ypač aukštųjų technologijų ir apdirbamosios pramonės, prioritetizavimo ir jų poreikio būti labiau įtrauktiems į valstybės planus dėl investicijų ir inovacijų. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į didelę dirbtinio intelekto (DI) svarbą, tačiau diskutuota, kad DI pritaikymas neapsiriboja tik IT sektoriumi, o kiti sektoriai taip pat aktyviai naudoja šias technologijas.