Lpk Logo Lt

Lietuvos pramonininkų konfederacija pristatė savo siūlymus dėl neigiamų koronaviruso padarinių ekonomikai

2020 03 10

Antradienį susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos verslo organizacijų atstovai, ministrui Žygimantui Vaičiūnui buvo perduoti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pasiūlymai, kaip Vyriausybė galėtų sušvelninti neigiamus koronaviruso padarinius ekonomikai ir verslo konkurencingumui.

LPK, stebėdama didėjantį koronaviruso COVID–19 ligos plitimą Europoje ir matydama, kokią neigiamą įtaką jau šiandien šio viruso padariniai turi visai globaliai ekonomikai, ragina valstybines institucijas stiprinti valstybinio ir privataus sektorių bendradarbiavimą, siekiant jau dabar pasirengti net ir patiems blogiausiems scenarijams – tiek epidemiologiniams, tiek ekonominiams.

LPK ragina neuždelsti ir kartu ieškoti optimaliausių variantų, kad tiek Lietuvos verslas, tiek valstybės ekonomika pajustų kuo mažesnius padarinius ir nenukentėtų jos konkurencingumas, o taip pat būtų užkirstas kelias viruso plitimui Lietuvoje.

Kreipimesi LPK ragina Vyriausybę pradėti aktyvias konsultacijas su verslo ir finansų bendruomene, siekiant identifikuoti galimus scenarijus ir apsibrėžti prioritetinius žingsnius, kurių turėtų imtis Vyriausybė, siekdama sušvelninti neigiamus padarinius ekonomikai ir verslo konkurencingumui.

Tarp LPK siūlomų žingsnių yra siūlymas identifikuoti, kurie pramonės ir verslo sektoriai gali nukentėti labiausiai ir kurie sektoriais dėl veiklos apimčių ženklaus sumažinimo ar sustabdymo gali turėti didžiausias neigiamas pasekmes valstybės ekonomikai. Taip pat raginama numatyti kompensacinius mechanizmus, užtikrinančius darbo vietų išsaugojimą, jeigu dėl laikino veiklos sustabdymo, įmonė negalės užtikrinti atlygio išmokėjimo darbuotojams arba karantino atveju – jeigu darbuotojai negalės eiti į darbą.

Siūloma numatyti, kokiais atvejais ir kokiomis sąlygomis įmonėms galima būtų taikyti mokestinius sprendimus. Taip pat – apibrėžti labai aiškius kriterijus, kokiais atvejais ir kuo remiantis įmonės bus priskiriamos prie nukentėjusių dėl force majore atvejų ir kokie kompensaciniai mechanizmai gali būti joms taikomi. Taip pat LPK ragina Vyriausybę aptarti priemonių planą eksporto apimčių išsaugojimui

LPK, pabrėždama būtinų veiksmų skubumą ir svarbą, yra pasiruošusi aktyviai dalyvauti visų šių klausimų svarstyme ir priemonių rengimo procesuose.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook
Archyvas, ekonomika, konkurencingumas, koronavirusas, lpk, Verslas, Visos naujienos, Vyriausybė"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2427],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, konkurencingumas, koronavirusas, lpk, Verslas, Visos naujienos, Vyriausyb\u0117","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: