Lpk Logo Lt

Lietuvos pramonininkų konfederacija nuosekliai gina nacionalinius interesus energetikos srityje ir vieningos ES rinkos principus

2018 03 15

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) remia nacionalines ir ES iniciatyvas, kuriomis siekiama visiškai integruoti Europos energijos rinką, stiprinti Lietuvos energetinį saugumą ir užtikrinti energijos išteklių tiekimo diversifikavimą.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu (2013 m.) LPK aktyviai kalbėjo apie būtinybę visiškai eliminuoti taip vadinamas „energetines salas“, skiriant europinę paramą elektros ir dujų jungtims, leisiančioms labiau izoliuotas nacionalines energijos rinkas sujungti su kaimyninėmis rinkomis.

 LPK taip pat rėmė ES Energetikos sąjungos strategiją, kuria siekiama užtikrinti didesnį energijos tiekimo saugumą, konkurencingumą, o taip pat solidarumą ir pasitikėjimą tarp ES valstybių narių. Vienas esminių šios sąjungos kūrimo prioritetų – galiojančių energetikos srities teisės aktų, įskaitant Trečiąjį energetikos paketą, įgyvendinimas ir griežtas vykdymo užtikrinimas.

 Be to, LPK aktyviai ragino ES institucijas imtis veiksmų prieš importą iš valstybių su akivaizdžiais „struktūriniais energetikos šaltinių ir žaliavų politikos iškraipymais“, pvz. LPK palaikė Europos Komisijos iniciatyvą modernizuoti Bendrijos prekybos apsaugos priemones, ypač nuostatas dėl taip vadinamos „mažesnio muito taisyklės“ netaikymo valstybėms, kuriose nustatomi energetikos rinkos iškraipymai dėl valstybės kišimosi. Šie rinkos iškraipymai prieštarauja taisyklėmis pagrįstos, laisvos ir sąžiningos prekybos principams bei įgalina Lietuvos ir ES pramonei žalingą dempingą.

Europos Parlamentas šiuo metu svarsto Europos Komisijos paskelbtą ES gamtinių dujų rinką reguliuojančios direktyvos projektą, kuriame siūloma išplėsti Trečiojo energetikos paketo reikalavimų taikymą dujotiekiam tarp ES ir trečiųjų šalių, esantiems žemyninėje dalyje ir jūroje. Reikalavimai turėtų būti taikoma ir „Nord Stream 2“ dujotiekio projektui.

Europos pramonės organizacijas vienijančiai organizacijai BusinessEurope paskelbus raginimą laikinai stabdyti Dujų direktyvos svarstymo procesą Europos Parlamento Pramonės ir energetikos komitete, Lietuvos pramonininkų konfederacija pareiškė atsiribojanti nuo šio reikalavimo. (https://www.businesseurope.eu/sites/buseur/files/media/public_letters/iaco/2018-03-14_mbe-ep_itre_-_gas_directive_updated.pdf).

Kaip esame ne kartą minėję, Lietuvos pramonininkų konfederacija savo formatais aktyviai formuoja pozicijas, kurios be išlygų remiasi nacionalinių interesų viršenybe. Pasisakome už tai, kad Dujų direktyvos svarstymas Europos Parlamente būtų tęsiamas, o komentarus dėl konkrečių direktyvos nuostatų ir Lietuvos pramonininkų poziciją skelbsime po intensyvių konsultacijų, kurias tęsime artimiausiame Energetikos komiteto posėdyje.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3053],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: