Lpk Logo Lt

Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos pramonės konfederacijos išplatino bendrą kreipimąsi į ES institucijas dėl Ukrainos

2022 05 08

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK)  kartu su savo partneriais – Lenkijos pramonės konfederacija Lewiatan , Estijos darbdavių konfederacija Employers ir  Latvijos darbdavių konfederacija LDDK kreipėsi į ES institucijas bei Europos Parlamento atstovus dar kartą pabrėždami, kad Rusijos agresija kelia grėsmę ne tik Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui, bet tai yra grėsmė visai Vakarų civilizacijai, todėl šiuo laikotarpiu yra yptatingai svarbi Europos lyderystės.

“Šį kreipimąsi pasirašiusios organizacijos palankiai vertina Europos valdžios institucijų iki šiol taikytas sankcijas. Sveikiname vieningą demokratijų frontą ir koordinavimą Europos Sąjungos viduje bei su mūsų partneriais. Džiaugiamės tuo, kad Europos Komisija glaudžiai bendradarbiauja su verslu, siekdama suteikti Europos nukentėjusioms  įmonėms reikiamą pagalbą. Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė didžiulį šoką Europos ekonomikai. Todėl labai svarbu tikslinė ir kryptinga parama Europos įmonėms, susidūrusioms su rimtais iššūkiais – tiekimo sutrikimai, didžiulis energijos kainų kilimas ir infliacija. Mūsų konfederacijos yra tvirtai įsitikinusios, kad priklausomybė ir kontaktai su nepatikimais tiekėjais turi būti nutraukti. ES turi stiprinti savo vidaus energijos rinką ir diversifikuoti energijos tiekimo šaltinius ir maršrutus. Europai skubiai reikia ženklių investicijų į ES energetikos infrastruktūrą,” – sakoma bendrame pareiškime.

Keturių valstybių pramonės ir darbdavių konfederacijos paragino ES vadovus:

  1. Patvirtinti Ukrainos narystės ES prašymą. Neseniai atliktos apklausos duomenimis, 91% ukrainiečių nori, kad jų šalis prisijungtų prie ES. Tai tinkamas laikas oficialiai pripažinti Ukrainą valstybe kandidate ir pradėti derybas dėl narystės, nes prisidės prie ekonominio šalies stabilumo ir pritrauks investuotojų, o taip pat paspartintų Ukrainos integraciją į Europos bendrąją rinką.
  2. Stiprinti sankcijas Rusijai. ES turi didinti spaudimą Rusijos vyriausybei ir atskiriems asmenims, siekdama apriboti  pajamų šaltinius, naudojamus karinei agresijai finansuoti. Sankcijų stiprinimas ir jų įgyvendinimas turėtų būti vykdomas, glaudžiai bendradarbiaujant su tarptautiniais partneriais. Šios priemonės taip pat turėtų užtikrinti, kad būtų užkirstas kelias bandymams apeiti sankcijas.
  3. ES skubiai suteikti reikiamą pagalbą priimančioms šalims. ES valstybėms, priimančioms pabėgėlius iš Ukrainos, skubiai reikalinga ES parama, siekiant užtikrinti pabėgėliams apgyvendinimą, socialinę, švietimo ir sveikatos priežiūrą. Dauguma pabėgėlių yra pasirengę po karo grįžti į savo šalį, todėl šį laikotarpį yra būtina išnaudoti, investuojant į Ukrainos visuomenę ir tokiu būdu padedant jos piliečiams pasiruošti šalies atstatymui, suteikiant reikiamas kompetencijas ir įgūdžius.
  4. Teikti pagalbą atkuriant Ukrainą po karo. Stipri ir nepriklausoma Ukrainos valstybė yra neatsiejama stiprios, saugios ir atsparios Europos dalis. Todėl būtina užtikrinti kuo greitesnį Ukrainos institucijų, infrastruktūros, socialinių paslaugų, pilietinės visuomenės ir ypač ekonomikos atstatymą ir plėtrą. ES teks svarbus vaidmuo padedant Ukrainai atstatyti savo infrastruktūrą, kuri patyrė didžiulį sunaikinimą, ir užtikrinti ekonomikos atsigavimą bei plėtrą. Šiame procese svarbus vaidmuo tenka glaudžiam ES ir Ukrainos verslo bendruomenių bendradarbiavimui.

European reaction to the war in Ukraine – voice of business federations

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1702],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: