Lpk Logo Lt

Lietuva stiprina verslo ryšius su Jungtiniais Arabų Emyratais

2018 05 11

Penktadienį Vilniuje Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) kartu su Dubajaus prekybos ir pramonės rūmais surengtoje apskritojo stalo diskusijoje buvo pristatytos Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ir Lietuvos bendradarbiavimo ir sinergijos galimybės. Renginio metu LPK prezidentas Robertas Dargis ir Dubajaus prekybos ir pramonės rūmų valdybos pirmininkas Majid Saif Al Ghurair pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.

Dubajaus prekybos ir pramonės rūmai vienija daugiau kaip 217 tūkst. įvairių sektorių įmonių. Lietuvoje lankėsi IRT, maisto ir medicinos pramonės, logistikos atstovai. Diskusijoje, kurioje dalyvavo LPK prezidentas R. Dargis ir viceprezidentas Arūnas Laurinaitis, susisiekimo ir ūkio viceministrai Ričardas Degutis ir Marius Skuodis bei Lietuvos įmonių atstovai, apžvelgta JAE ir Lietuvos ekonominė situacija, investicinė aplinka bei vyraujantys investiciniai modeliai.

Dubajaus prekybos ir pramonės rūmų prezidentas Hamad Buamim pakvietė Lietuvos verslo atstovus atvykti į Dubajų, užtikrindamas paramą stiprinant verslo partnerystę – iš arčiau supažindinti su JAE verslo sektoriais ir įmonėmis.

„Dubajus yra svarbus regiono transporto centras. Lietuvą matome kaip vieną svarbiausių savo prekybos partnerių Europoje ir Baltijos regiono epicentrą, kur ypač stiprus IRT sektorius, didelis potencialas prekybinių ir verslo ryšių kūrimui inovacijų, žemės ūkio, transporto sektoriuose. Esame pasiruošę Lietuvos verslininkams pristatyti JAE įmones ir tikime, kad tiek iš šio, tiek iš vėliau sekančių susitikimų išaugs svarbios verslo partnerystės“, – teigė Hamad Buamim, kuris yra JAE Centrinio banko vykdantysis direktorius bei „Dubai World“, „Dubai International“, „Financial Center Authority“, „National General Insurance“, „Union Properties“ valdybų narys.

Pasak LPK prezidento R. Dargio, tarp Lietuvos, kaip Baltijos šalių centro, vartų į Skandinaviją bei Vakarų Europą, ir tarp JAE esama daug dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo galimybių, tik jas reikia optimaliai išnaudoti.

„Lietuva yra išties patraukli vieta dvišalei partnerystei su JAE. Didėjant prekių srautams tarp Lietuvos ir JAE, tai atveria naujas galimybes daugeliui Lietuvos verslo sektorių. Lietuvoje turime gerai subalansuotą pramonę, galime pasidžiaugti didelę pridėtinę vertę kuriančiais verslais, baldų eksportu. Per praėjusius metus Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į JAE siekė 15 mln. eurų ir galime dar tvirčiau žengti į JAE maisto produktų rinką. Galiausiai, Lietuva ruošiasi dalyvavimui pasaulinėje „EXPO 2020“ parodoje Dubajuje, kur pristatys pažangiausias mūsų šalyje plėtojamas technologijas”, – sakė LPK prezidentas.

Susitikimo metu pasirašytame memorandume sutarta stiprinti abiejų šalių verslo bendradarbiavimą tokiose srityse kaip investicijų skatinimas, informacinės technologijos, atsinaujinanti energetika, maisto ir gėrimų pramonė, medienos pramonė ir baldų gamyba, žemės ūkis, inovacijos, švietimas ir žmogiškojo kapitalo pritraukimas bei išlaikymas.

Neseniai vykusio vizito metu JAE ekonomikos ministras Sultanas Bin Saeedas Al Mansooris pažadėjo iki šių metų pabaigos atrasti galimybes, kad JAE aviakompanijos sujungtų Vilnių ir Abu Dabį bei Dubajų reguliariais skrydžiais. Be to, tarpusavio ryšiams stiprinti svarbus Lietuvos ir JAE sprendimas artimiausiu metu atidaryti ambasadas viena kitos sostinėse.

RENGINIO NUOTRAUKOS

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2992],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: