Lpk Logo Lt

Lietuvos ir Centrinės Azijos šalių verslo forumas Vilniuje: pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas

2023 06 16

Birželio 14-16 d. Lietuvoje lankėsi penkių Centrinės Azijos valstybių – Kazachstano, Uzbekistano, Tadžikistano, Kyrgyzstano ir Turkmėnistano – įmonių, verslo asociacijų ir prekybos bei investicijų skatinimo agentūrų delegacija. Atvyko daugiau kaip 50 delegatų, atstovaujančių beveik 40-čiai privataus ir valstybinio sektorių organizacijų. Svečiai lankėsi Klaipėdos jūrų uoste, jūrų krovos kompanijose ir terminaluose, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, susipažino su Kauno intermodalinio transporto terminalo veikla, Vilniuje aplankė „Girteka Logistics“ logistikos centrą.

Birželio 16 d. Vilniuje surengtame Lietuvos ir Centrinės Azijos šalių verslo forume Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su savo asocijuotomis narėmis „Linava“ ir „Lineka“, taip pat įmonėmis „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Bunasta“ pristatė savo veiklą. Po verslo forumo įvyko individualūs B2B verslo atstovų susitikimai, juose dalyvavo daugiau kaip 60 Lietuvos įmonių ir verslo asociacijų atstovai. Verslo forume dalyvavo apie 100 Lietuvos organizacijų atstovų.

Sveikindamas verslo forumo dalyvius, LPK viceprezidentas Romas Austinskas pasidžiaugė jo dalyvių gausa, liudijančia didelį susidomėjimą verslo ryšių plėtojimu. R. Austinskas pažymėjo ilgametę LPK veiklą skatinant Lietuvos verslo ryšius su Centrinės Azijos regiono šalimis – paminėjo bendradarbiavimo memorandumus su partneriais Kazachstane ir Uzbekistane, pasidžiaugė verslo misijų į Kazachstaną, Kyrgyzstaną ir Uzbekistaną rezultatais, daugiau kaip dešimtmetį skaičiuojančios LPK Lietuvos-Kazachstano verslo tarybos veikla, LPK atstovų dalyvavimu parodose ir verslo forumuose šiame regione, tarpvyriausybinių ekonominio bendradarbiavimo komisijų posėdžiuose.

„Kaip matome, aktyvumo daug. Yra ir rezultatai: tarpusavio prekių ir paslaugų apyvarta sparčiai auga. Esu įsitikinęs, kad tokio gausaus skaičiaus verslininkų iš penkių Centrinės Azijos šalių vizitas Lietuvoje sustiprins esamus ryšius ir paskatins naujas verslo partnerystes“, – sakė LPK viceprezidentas.

Forumo dieną Vilniuje 10 Lietuvos ir Centrinės Azijos transporto ir logistikos organizacijų bei verslo asociacijų, tarp jų LPK ir kiti 7 LPK asocijuoti nariai ir įmonės, pasirašė Bendradarbiavimo memorandumą, kuriame numatyta skatinti ilgalaikę transporto ir infrastruktūros plėtrą, efektyviau išnaudoti Transkaspijos tarptautinio transporto maršruto potencialą ir siekti sukurti šio transporto ir logistikos maršruto vieningą operatorių.

LPK – viena šios atvykstamosios verslo misijos organizatorių, kartu su Kazachstano transportininkų sąjunga „KAZLOGISTICS“, Transporto koridoriaus Europa-Kaukazas-Azija (TRACECA) tarptautine organizacija, Lietuvos nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „LINAVA“, AB „LTG Cargo“, AB „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ ir UAB „Centrinės Azijos projektai”. Šį vizitą rėmė Jungtinių Valstijų tarptautinės plėtros agentūra (USAID), jo renginių partneriais taip pat buvo keletas LPK narių – įmonės „Everwest“, „Bunasta“, „VPA Logistics“,  „Nordnix“.


Lietuvos prekių ir paslaugų (eksporto ir importo) bendra apyvarta su minėtomis 5 Centrinės Azijos šalimis 2022 m. siekė 2,71 mlrd. eurų ir, palyginti su 2021 m. padidėjo beveik 35 proc., o nuo 2019 m. išaugo 64 proc. Lietuvos prekių (įskaitant reeksportą) ir paslaugų eksportas į šias šalis 2022 m.  bendrai siekė beveik 1,8 mlrd. eurų ir, palyginti su 2021 m., padidėjo daugiau kaip 2,5 karto.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

LPK jungiasi prie iniciatyvos Ukrainos verslo plėtrai ir ...

2023 12 06
Lt Ua Mou (1)

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36
Archyvas, Centrinė Azija, Forumas, LPK narių naujienos, memorandumas, Pranešimai žiniasklaidai, Transportas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1418],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Centrin\u0117 Azija, Forumas, LPK nari\u0173 naujienos, memorandumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Transportas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: