Lpk Logo Lt

Laukdami ES paramos Ukrainai verslininkai užima „žemo starto” poziciją

2017 11 21

Lapkričio 24 d., tuo pat metu, kai Briuselyje ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime bus svarstomas finansinės paramos planas Ukrainai, Lietuvos ir Ukrainos verslininkai Vilniuje rengiamoje konferencijoje kalbėsis apie konkrečias bendradarbiavimo formas ir projektus.

Abiejų šalių verslą vienijančių organizacijų – VšĮ „Verslo-dilova unija” ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos – iniciatyva rengiamas statybų verslo atstovų susitikimas. Pagrindinė konferencijos tema: Atsinaujinantys energijos šaltiniai, medžiagos ir technologijos, didinančios statinių energinį efektyvumą.

Finansinės paramos „Maršalo planas” Ukrainai ES projektu tapo Lietuvos politikų dėka. Jame numatoma per dešimtmetį nuo 2018 m. šios šalies smulkaus ir vidutinio verslo augimui skirti 50 mlrd. eurų. „Jei šiam planui bus pritarta, Ukrainos rinka mūsų verslininkų akyse įgaus milžinišką potencialą. Politikų dėka Lietuva pakankamai gerai atlieka politinio tarpininko tarp Rytų ir Vakarų vaidmenį, tačiau ar turėsime iš to ir ekonominės naudos, priklausys nuo verslininkų iniciatyvos ir įžvalgumo. Tai savotiškas europinio verslumo egzaminas, kurį išlaikyti lengva nebus. Ukrainos rinka netruks susidomėti verslai ir iš kitų ES šalių. Laimės išmintingesni, pirmesni”, – prognozavo „Verslo-dilova unijos” vadovas Artūras Nenortas.

„Verslo-dilova“ unijos tikslas – padėti abiejų šalių verslininkams atrasti patikimus partnerius, teikti teisinę pagalbą. „Mūsų įmonės gali pasidalinti inovatyviomis statybų technologijomis, atitinkančiomis europinius energinio efektyvumo standartus, padėti ukrainiečių produktams gauti ES kokybės sertifikatus ir taip atverti jiems kelią į tarptautinius konkursus. Mes galime dalintis žiniomis, rengiant modernių statybų specialistus”, – sakė A.Nenortas.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos verslo tarybų direktoriaus Giedriaus Griškos, verslas, žvelgdamas į Ukrainą, skirtingai nei politikai, elgiasi atsargiau. Tai rodo ir Lietuvos eksporto į šią šalį skaičiai, kurie per paskutinius trejus metus palengva mažėja. „Lietuva jau eilę metų aktyviai palaiko ir skatina Ukrainos integraciją į Europą. Tai ypač juntama politiniu lygmeniu. Tačiau Lietuvos verslas į Ukrainos rinką žiūri labai pragmatiškai. Verslo struktūra Lietuvoje ir Ukrainoje skiriasi kardinaliai. Jei pas mus 80 proc. BVP sukuria smulkus ir vidutinis verslas, tai Ukrainoje, priešingai – stambus. „Maršalo plano” tikslas – sustiprinti smulkaus ir vidutinio verslo įtaką šalies ekonomikai. Jo dėka galėtų atsirasti daugiau potencialių, lygiaverčių partnerių, ypač padidėtų Ukrainos konkurencingumas tarptautinėse rinkose. Ši konferencija – įžanga į gruodžio 8 d. rengiamą Lietuvos – Ukrainos ekonomikos forumą, kuriame diskutuosime apie šiame etape labiausiai abiejų šalių verslininkams patrauklias bendradarbiavimo sritis.”, – sakė G.Griška.

Iš Ukrainos į konferenciją atvyksta per 20 svečių, Ukrainos statybų verslo asociacijų ir įmonių vadovai. Iš Lietuvos joje dalyvaus LPK viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, Vyriausias Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis, Lietuvos putų polistirolo asociacijos prezidentas Česlovas Ignatavičius, Lietuvos ambasados Ukrainoje komercijos atašė Rimantas Šėgžda, UAB „BASF” Neopor pardavimų vadovas Ukrainoje Arturas Indičianskas, Bendros Lietuvos ir Vokietijos įmonės „Gealan Baltic” direktorius Jaunius Šileikis, kiti verslininkai. Tai atsakomasis ukrainiečių verslininkų vizitas į Lietuvą. Rugsėjo mėnesį panašus „Verslo-dilova unijos” rengtas susitikimas vyko Kijeve.

Konferencija vyks Vilniuje, A.Vienuolio g. 8, LPK būstinėje, lapkričio 24 d, pradžia – 11:00 val.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3202],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: