Lpk Logo Lt

Konfederacijos dėmesys Lietuvos verslo dalyvavimui Ukrainos atstatymo projektuose

2022 06 07

Birželio 1 d. įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Vidmanto Janulevičiaus ir Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Petro Beshta susitikimas, kuriame  ambasadorius informavo apie Ukrainos rengiamą šalies atkūrimo ilgalaikio plano projektą, kuris bus pristatomas liepos 4-5 d. Šveicarijos Lugano mieste vyksiančioje Ukrainos atkūrimo tarptautinėje konferencijoje.

Ambasadorius taip pat pristatė sugriautų ar apgadintų kritinės infrastruktūros objektų, kuriuos reikia nedelsiant atstatyti Ukrainos regionuose, kuriuose šiuo metu nevyksta aktyvūs kariniai veiksmai yra santykinai saugu, sąrašą. Šiame  sąraše: valstybinės ugdymo, švietimo, aukštojo mokslo, sveikatos apsaugos, administracinių ir socialinių paslaugų įstaigos, vandens tiekimo ir nuotekų objektai, autobusų ir geležinkelio stotys.  P. Beshta išreiškė viltį, kad LPK ir jos nariai padės atstatyti ar suremontuoti vieną ar kitą pasirinktą objektą, o taip pat padėkojo LPK ir jos nariams už Ukrainai ir jos žmonėms teikiamą humanitarinę pagalbą maisto produktais, medikamentais, taip pat ir gynybinės paskirties prekėmis.

LPK prezidentas pažymėjo, kad šiuo metu LPK aktyviai dalyvauja verslo atstovų diskusijose su Lietuvos institucijomis dėl galimybių Lietuvos verslui gauti dalines subsidijas bei pelno mokesčio lengvatas už investicijas į paramos Ukrainai ir Ukrainos atstatymo projektus.

LPK vadovybė gegužės 30 d. susitiko su Algirdu Šemeta, šiuo metu Ukrainos Vyriausybės kvietimu dalyvaujančiu Ukrainos Nacionalinės tarybos karo pasekmėms pašalinti sudarytos ekonomikos atkūrimo ir vystymo darbo grupėje. LPK vadovai informavo A. Šemetą apie LPK ir jos narių teikiamą humanitarinę pagalbą Ukrainai, taip pat apie susitikimuose su įvairiomis Lietuvos institucijomis LPK išsakytus pasiūlymus dėl poreikio centralizuotai koordinuoti Vyriausybės kanceliarijos lygmeniu Lietuvos dalyvavimo būsimame Ukrainos atstatyme veiksmus, pasirinkti konkretų Ukrainos regioną, kurio atstatyme Lietuva ir mūsų šalies verslas dalyvautų, taip pat siekti, kad Europos Komisijos gegužės 18 d. anonsuoto ir rengiamo Ukrainos atstatymo plano „RebuildUkraine“ lėšos būtų skiriamos ne tik tiesiogiai Ukrainai, bet ir dalyvaujančioms jo įgyvendinime šalims ES narėms.

LPK prezidentas pabrėžė, kad iki kol bus rengiamas ir pradėtas įgyvendinti minėtas ES planas „Rebuild Ukraine“, būtų tikslinga be delsimo sukurti specialią nacionalinę Lietuvos valstybės paramos Lietuvos verslui priemonę, skirtą remti konsultacines, mokymų ir kompetencijų ugdymo veiklas su partneriais Ukrainoje.

LPK šiuo metu rengia informaciją apie Lietuvos verslo galimybes ir kompetencijas, kurios galėtų būti panaudotos rengiant ir įgyvendinant Ukrainos atstatymo ir tolesnių ekonomikos reformų priemones.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[1663],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: