Lpk Logo Lt

Europos verslas kreipiasi į ES vadovus: pagrindinis rūpestis dabar yra ekonomikos atkūrimo planas ir „Brexit“ pasekmės

2020 10 13

Artėjant šią savaitę nuotoliniu būdu įvyksiančiai Europos Sąjungos Vadovų konferencijai, Europos pramonės ir verslo organizacija „BusinessEurope“ kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Charles Michel. „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), kreipimusi siekia atkreipti dėmesį į du svarbius klausimus: reikalingą skubų Europos ekonomikos augimą skatinantį atkūrimo planą ir būsimus Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) santykius.

Europos pramonės ir verslo organizacija kreipimesi pažymi, kad palaiko poveikio klimatui neutralumo tikslus ir Žaliąjį kursą, kaip pagrindinį Europos ekonomikos atkūrimo plano ramstį. Tačiau reiškiamas susirūpinimas dėl to, kad pagal Europos Komisijos poveikio vertinimą, remiantis modeliavimo rezultato vidurkiu, nėra matoma papildomo su ambicingesniais klimato tikslais 2030 m. sietino ekonomikos augimo.

„BusinessEurope“ remia pertvarkos tikslus, kurių siekiama pagal Žaliąjį kursą, tačiau pažymi, kad šios ambicijos turi būti paremtos tvirtu verslo planu. „ES turi daug daugiau dėmesio skirti tam, kad Žaliasis kursas būtų paverstas tikru augimo varikliu, išsaugant Europos konkurencingumą ir išvengiant anglies dioksido nutekėjimo į kitus pasaulio regionus“, – rašoma Tarybos pirmininkui skirtame laiške.

Dėl būsimų ES ir JK santykių, pramonė ir verslas abiejose Lamanšo pusėse pasisako už tai, kad abi pusės padarytų viską, jog galiausiai pasiektų susitarimą dėl būsimų ES ir JK santykių. Kreipimesi pažymima, kad perėjimas nuo visiškos rinkos integracijos prie scenarijaus be susitarimo turėtų pražūtingas pasekmes įmonėms, kurios jau dabar kovoja dėl Covid-19 poveikio. Itin svarbu išlaikyti prekybą be kliūčių ir užtikrinti vienodas sąlygas abiems pusėms.

„BusinessEurope“ yra įsitikinusi, kad vis dar įmanoma pasiekti teigiamą rezultatą, jei bus parodyta abipusė tvirta politinė valia ir surastas kompromisas, kuris galėtų paskatinti šalis susitarti. Tuo pačiu metu reikia stengtis įgyvendinti būtinas pasirengimo priemones, kurios padėtų įmonėms susidoroti su esminiais pokyčiais, kurie įvyks vykdant verslą tarp ES ir JK.

Europinės verslo organizacijos kreipimosi į Ch. Michel kopiją susipažinimui prieš šios savaitės Europos Vadovų Tarybos konferenciją LPK perdavė Prezidentui Gitanui Nausėdai.

Kreipimąsi rasite čia.

Susijusios naujienos

Verslo nerimas dėl Europos vidaus rinkos integracijos: „p...

2024 01 18
European Union Business Concept, Financial Charts And Graphs

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Brexit, Ekonomikos skatinimas, Europa, Lietuva, Pranešimai žiniasklaidai, Verlas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2258],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Brexit, Ekonomikos skatinimas, Europa, Lietuva, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verlas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: