Lpk Logo Lt

EK pirmininkės metinio pranešimo akcentai pramonei

2023 09 13
Rugsėjo 13 d. Europos Komisijos (EK) pirmininkės Ursulos von der Leyen paskutiniame prieš 2024 m. birželį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus metiniame pranešime nuskambėjo viltingas pažadas Europos pramonei. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius pastebi, kad viltingo optimizmo dabartiniame niūriame kontekste įneša trys EK pirmininkės pranešimo komponentai:
.
  1. Tiksliai apsibrėžti iššūkiai, taikliai įvardytos esminės problemos, pripažinta, kad sprendimų reikia čia ir dabar.
  2. Įvardyti konkretūs įsipareigojimai Europos pramonei ir atskiriems jos sektoriams bei visam Europoje pridėtinę vertę kuriančiam verslui.
  3. Pažymėta, kad sprendimų bus ieškoma DRAUGE. Kalboje nekart nuskambėjo „socialinių partnerių“ įtraukimo ir įsitraukimo svarba.
LPK prezidentas pažymėjo, kad šiandieninė pirmininkės kalba ir praėjusią savaitę įvykęs LPK atstovų susitikimas su eurokomisaru Valdžiu Dombrovskiu atliepia LPK matymą ir siūlymus Europos pramonės iššūkiams spręsti (šiuos siūlymus teikiame kartu su europine verslo organizacija BUSINESSEUROPE).
Kaip pažymi LPK prezidentas: „Geresnės ateities vizijos deklaravimas (ypač artėjant EP rinkimams) ir kvietimas Europos pramonei lyderiauti pasirenkant švarias technologijas skambėtų tuščiai, bet:
.
  • EK pirmininkė iškėlė tikslą paremti kiekvieną verslo sektorių, kuris siekia įgyvendinti savo modelį, padėsiantį sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro (dialogai dėl ‚clean transition‘ su visais sektoriais numatomi pradėti nuo rugsėjo mėn.). Ji patikino, kad pramonė gali pasikliauti ES parama pereinamuoju laikotarpiu, o žaliasis kursas išlieka pagrindine Europos ekonomikos strategija. Švariosios technologijos turi būti gaminamos Europoje!
  • U. von der Leyen pripažino, kad Europos pramonės įmonės yra pasmerktos, kai konkuruoja su tais, kurie gauna didžiules valstybės subsidijas. Gal jau galėsiu nebesikartoti apie tai, kad Kinijos nesąžiningos saulės energijos subsidijos turėjo pražūtingą poveikį ES pramonei, nes Europa, panašu, jau ima domėn šias brangias pamokas ir įsipareigoja pradėti tyrimą dėl Kinijos subsidijų jos gaminamiems elektromobiliams ir siekti užkirsti priemones iškraipančias ES rinką.
  • Bus pristatytas ES vėjo energetikos paketas (žadamas greitas procesas, įgūdžiai, stabilios tiekimo grandinės).
  • Įgūdžių ir darbo jėgos trūkumas, infliacija ir verslo palengvinimas įvardyti kaip trys pagrindiniai ES ekonomikos iššūkiai. Europinio verslo organizacija BUSINESSEUROPE (kurios nariai esame) buvo išgirsta ir sulaukė aiškios EK pirmininkės žinutės, kad „atėjo laikas palengvinti verslą Europoje”. Pripažįstama, kad MVĮ negali susidoroti su sudėtingu legalizavimu ir numatyta paskirtas ES MVĮ pasiuntinį, kuris bus pavaldus tiesiogiai EK pirmininkei.”

Visą Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen kalbą galite skaityti ČIA.

(nuotr. Europos Komisijos)

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, EK, metinis pranešimas, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1079],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, EK, metinis prane\u0161imas, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: